Sibel Can’la ilişkisi yüzünden Türkiye’yi terk eden Karahan Çantay’ın hazin ölümü

3 dakikalık okuma

Adı bir dönem Sibel Can’la aşk dedikodularına karışan ve bu nedenle Türkiye’yi terk eden Karahan Çantay, Tayland’da trafik kazası sonucu yaşamını yitirdi.

Çantay’ın cenazesi iki gündür Tayland’daki hasteneden alınmamış.

Tayland’da matematik öğretmenliği yaptığı bildirilen Çantay, 1995 yılında ODTÜ Matematik son sınıf öğrencisiyken “Mr. Turkey” yarışmasına katılmış ve Türkiye’nin ilk erkek güzeli olmuştu.

Diziler, klipler, reklam anlaşmaları peş peşe gelirken, bir anda Türkiye’nin en gözde erkeği haline geldi. Kadınlar tarafından paylaşılamayan Karahan Çantay’ın adı özellikle Sibel Can’la anılıyordu.

İkili bir dizide rol arkadaşı olmuş, Dedikodu klibinde rol almış ve adeta ayrılmaz olmuşlardı. Ünlü modelin Sibel Can’la olan ilişkisinin iş ilişkisinden öteye gittiği iddiaları ise magazin gündeminden düşmüyordu.

O dönem Hakan Ural’la evli olan Sibel Can’ın, Karahan Çantay’la Londra’da bir otelden çıkarken birlikte görüntülendiği iddiaları tüm Türkiye’nin gündemine oturmuştu. Sibel Can’ın evli olması olayı büyük bir skandala çevirmişti.

Üstelik bu skandal bununla da kalmadı. O dönem ünlü ilişkinin yasak ilişkisine ait bir kaset olduğu iddiası ve sonrasında yaşananlar yıllarca konuşuldu.

Yine eski bir manken olan Cem Kuzu, elindeki kasetle ünlü şarkıcıya şantaj yapmış ve epey bir para almıştı. Bir diğer eski ve ünlü manken Yaşar Alptekin’in konuşmasıyla bu şantaj olayı gün yüzüne çıkmış, Sibel Can’ın bu olayın yayılmasını önlemek için Karagümrük çetesiyle anlaşması olayı adli bir boyuta da taşımıştı.

Sibel Can-Hakan Ural çifti o dönem iddiaları reddetseler de evlilikleri zarar görmüş ve iki yılın ardından ayrılık kararı aldılar.

Sibel Can ve Hakan Ural birlikte basın toplantısı düzenleyerek iddiaları yalanlamışlardı

Bu gelişmelerin ve olaya Karagümrük çetesinin girmesinin ardından Karahan Çantay, Amerika’ya göç etmiş, New York’ta taksicilik yaparak yaşamını sürdürmeye başlamıştı.

Yorumlayın

Your email address will not be published.