Sevda Noyan’ın FETÖ’cü ve de “açık” geçmişi

Sevda Noyan’ın, katıldığı ve de tescilli Atatürk düşmanı Esra Elönü’nün sunduğu programda, iç savaş çığırtkanlığı yaparcasına “Benim ölüm listem var” demesine tepkiler çığ gibi büyüyor.

Sevda Noyan, o programda coşku patlaması yaşayıp şunları söylemişti:

15 Temmuz kursağımızda kaldı, yapamadık istediklerimizi. Boş bulunduk… Yanlış anlaşılmasın, doğru anlaşılsın; bizim aile şöyle 50 kişiyi götürür. Biz bu konuda çok donanımlıyız maddi ve manevi olarak. Liderimizin yanındayız ve asla yedirmeyiz bu ülkede, onu söyleyeyim. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim hâlâ sitede böyle 3-5 var, benim listem hazır.

Gelen tepkiler üzerine Sevda Noyan, bu sözleri FETÖ’ye karşı söylediğini belirtmişti.

Oysa, daha 2014 yılında FETÖ’yü yere göğe sığdıramayan kendisiydi:

Tıpkı şimdilerde sufi rolü oynayan eşi Engin Noyan’ın yaptığı gibi. İşte Noyan’an FETÖ bağlantısıyla ilgili Fethullah Gülen’in sitesinden bir haber:

Sevda Noyan’ın adı, Engin Noyan’ın yuvasının yıkılmasında gündeme gelmişti.

Engin Noyan’ın o dönemki eşi Eser Noyan’dan ayrılmasında rolü olduğu gazete sütunlarına yansıyan Sevda Noyan’ın, tesettüre girmeden önce epey hızlı bir sosyal hayatı vardı.

Engin Noyan’dan önce İzmirli levantenlerden Massimo Reggio ile evli olan ve uzun süre onun soyadını taşıyan Sevda Noyan’ın bu evliliğinden bir oğlu var.

Sevda Noyan, İzmir’de makyöz olarak başladığı kariyer hayatında daha sonra TV ve radyo yayıncılığı yapmıştı.

Sevda Noyan’ın kızlık soyadı ise Köse…

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir