“Şehitler tepesi boş kalmıyor” değil mi? 33 “tane” daha şehit

Idlib’den yürekleri dağlayan ve birkaç gündür “geliyorum” diyen acı haber geldi. Rus uçaklarının saldırısı sonucu 33 askerimiz şehit oldu, 32 askerimiz yaralandı.

Tabii ardından da Erdoğan ve saz arkadaşlarından, “misliyle karşılık verildi”, “şehitlerimizin kanı yerde kalmadı” şeklinde her zamanki bildik açıklamalar geldi.

Saldırı anı

Oysa, Rusya özellikle son bir haftadır, böyle bir saldırının gerçekleşeceğinin işaretlerini veriyordu.

Türkiye’nin bölgeye yaptığı yığınaktan, rejime karşı girişilen saldırılardan rahatsız olduğunu her fırsatta dile getiriyordu.

Öyle ki, Karadeniz’de bile uçaklarını Türkiye’ye gözdağı verecek biçimde uçuruyordu.

Peki Erdoğan ve kurmayları ne yapıyordu?

Tüm eleştirileri gözardı edip hava desteğine sahip olmadan, karadan rejim güçlerine karşı saldırılar düzenliyor/düzenletiyordu.

Diplomaside de ABD ile Rusya arasında “beynamaz”ı oynuyordu.

Birazcık askerlik bilen birisi bile, bu durumda kayıp riskinin büyük olacağını hesaplayabilirdi.

Ama, Erdoğan’ın dediği gibi “şehitler tepesi”nin boş kalmaması gerekiyordu.

Saldırı sırasında askerlerimiz

Sonuçta o tepeye 33 tane daha şehit “bile bile lades” denilerek gönderildi.

Yazıklar olsun…

İlginizi Çekebilir

1 comment

  1. 1

    Sayın Kılıçdaroğlu, “Biz iktidar olduğumuzda şehitler tepesi boş kalacak.” dedi. Bende kendilerine sınır ötesine geçerek teröristlerin Türkiyeye sızması önlenmiştir! Artık, son yıllarda ülkemizde bombalar patlamıyor, terörist eylemler yapılamıyor. (Ankara Garındaki patlamada 100 den fazla vatandaşımız öldü.) Teröristler ülkemizde eskisi gibi cirit atamıyor, eylem yapamıyor! Sınır ötesi, doğrudan Türkiyenin güvenliğini ilgilendiriyor. Eğer, biz bugün uğruna şehitler vererek sınır güvenliğimizi sağlamazsak, düşmanlarımız ve ajanları yine eskisi gibi ülkemizde eylemler yapar ve bombalar patlatırsa, olabilecek toplu ölümlerin sorumluluklarını üzerlerine alacaklarmı? Kısaca bugün kabuğumuza çekilip kalırsak hiçbir askerimiz şehit olmaz. Ama sonra olacak olan terörist saldırılar ve bombalamalar sonucu vatandaşlarımızın ve güvenlik güçlerimizin ölümlerine mani olabilecekler mi? Susarsak ve pasif olursak eskiden olduğu gibi gelecekte de ülkemizde akacak kanı durduracak mı? Susarak ve pasif kalarak başka önlemlerle önlenebileceğini iddia edeceklerse, neden daha önce bu önlemleri alarak akan kanı durduramadılar! Günlük sloganlarla kısa vadeli hareketlerden kaçınmak gerekir. Günlük sloganlarla kısa vadeli hareketlerden kaçınarak popülist politikalardan vazgeçmenin zamanı gelmedi mi? Canımız yanmasın diye Susarsanız ve pasif kalırsanız, gelecekte başka ülkelerin mandası olursunuz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir