Sedat Peker’in anlatmadıkları: Sezgin Baran Korkmaz üzerinden Erdoğan’a perdeleme

Mafya lideri Sedat Peker’in son videosunda “Oteline çökmek istediler” dediği Sezgin Baran Korkmaz üzerinden bir tartışmadır gidiyor (O otele asıl çöken Sezgin Baran Korkmaz da, bu asıl konumuz değil).

Peker, videosunda Korkmaz’ı mazlum göstermeye çalışarak aslında Tayyip Erdoğan ve Damat Berat Albayrak’a gidecek yolu sisler bulvarına çevirme uğraşında.

Çünkü Sezgin Baran Korkmaz’ın ilişki ağında çok önemli bir yer tutan Ekim Alptekin’le (Gazeteci Aslı Aydıntaşbaş’ın eski eşi) “bıldır yediği hurmalar” ortaya serilirse, işin ucu Erdoğan ve Damat’a uzanacak.

Sezgin Baran Korkmaz (solda) ve Ekim Alptekin

Nasıl mı?

Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın güvenlik danışmanlarından Michael Flynn’ın”yolsuzluk”, “Çetrefilli ilişkiler” kokan mahkeme dosyasında Sezgin Baran Korkmaz’dan Damat Berat Albayrak’a, Ekim Alptekin’den Mevlüt Çavuşoğlu’na kadar birçok isim yer alıyor (Bu konudaki haberimiz için TIKLAYIN).

Sezgin Baran Korkmaz, Ekim Alptekin ve Flynn ile ilişkileri konusunda savcılığa ifade verdi (Korkmaz’ın Erdoğan ve Damat Berat Albayrak’ı içine alan çetrefilli işleri için TIKLAYIN). Korkmaz, ABD’de organize suç örgütüne üye olmakla suçlanan kişileri Türkiye’ye getirip Erdoğan’la tanıştırıyordu.

Kingstons Grubunun üyeleri Erdoğan’la birlikte. Utah Savcılığı Kingstons’ları “organize suç ailesi” olarak nitelendirmişti.

Yani. Sedat Peker, “gemileri yaktığını” iddia ediyor, ama filodan bir tekneyi bıraktığını (yani onu Erdoğan’la tam papaz etmeyecek olanı) söylemiyor.

Şimdi tüm bu ilişkiler zincirinin halkaları ABD’de mahkeme dosyalarında.

Trump, o halkaların birbirine eklenmesine karşı çıkmıştı.

Bakalım Biden bu konuda nasıl bir tutum takınacak.

Erdoğan’ın Biden’la yapacağı görüşmenin önemli kilometre taşlarından biri de bu dosyalar.

Bizden aktarması…

Yorumlayın

Your email address will not be published.