Sedat Peker-Levent Göktaş dalaşı. Peker: “Göktaş’ı ben susturdum…”

Bir yanda ülkcü mafya liderlerinden Sedat Peker, diğer yanda “Derin Devlet”in kullanıp daha sonra çöpe attığı Levent Göktaş…

İkili arasındaki dalaşın detayları Türkiye’nin içine düşürüldüğü durumu yansıtması açısından ibretlik.

Ne olmuştu?

Necip Hablemitoğlu suikastinin şüphelisi olarak aranan ancak “içeriden” iletilen bilgi sonrası firar ettiği belirtilen emekli albay Levent Göktaş’a ait olduğu belirtilen sosyal medya hesabından “Her şeyi yarın açıklayacağım” denilerek paylaşımlarda bulunulmuş ve bir gün sonrası saat 20:00 için randevu verilmişti.

Aynı hesaptan daha sonra şu tweetler atılmıştı:

1-Herkese iyi akşamlar. Güven Sorunu olmaması için herhangi bir şüphe olmaması için belgeleri de yarın videolu bir şekilde açıklayacağım. Daha doğru olacağını düşünüyorum. Ayrıca Gözümün gördüğü hiçbir şeyden korkmadım. Kendimi Harp Okulundan mezun olmuş Teğmen gibi hissediyorum.

2-Yarından itibaren videolu anlatımlarım olacak. Net söylüyorum bazıları bu gece uyku uyumasın.Gerçek neymiş yarın görüşeceğiz. Beni Yere göğe sığdıramayıp dar zamanda yanımda olmayanlar k**** kursağında büyüyenler görüşeceğiz.Beni kullanıp bir kenara atanlar kabusunuz olacağım.

3-Siz korunaklı konaklarda kalırken ben sırt çantası ile orada burada geziyordum. K**** kursağında büyüyenler uyumayın lan uyumayın o tuğlayı Yarın çekiyorum. Altta kalanın canı çıksın!

4-Ve şunu aklınızdan çıkarmayın beni Sedat Peker ile karıştırmayın! Devlet denilen aygıtı başınıza geçiririm! Ben yanarsam Siz de yanarsınız net!

Levent Göktaş, özel kuvvetlerden firariliğe...

Sedat Peker de, “Beni Sedat Peker’le karıştırmayın” sözlerine takmış ve basın danışmanı Emre Olur’un sosyal medya hesabından Göktaş’a şu yanıtı vermişti:

1-) Biraz önce @halktvcomtr’yi seyrederken Levent Göktaş’a ait olduğu söylenen bir açıklamadan bahsediyorlardı. Orda bir kelime canımı sıktı “Beni Sedat Peker’e benzetmeyin devleti başınıza yıkarım” demiş. Levent abi eğer bu sözü sen söylemediysen şimdi söyleyeceklerimden…

2-) …dolayı kusura bakma. Beni Sedat Peker’le karıştırmayın demek ne demek ? Kimsin lan sen yavşak, Ankara’ya geldiğimde görüşmelerimizde yarım metre arkamdan yürüdüğün gerçekliği ortadayken beni Sedat Peker’le karıştırmayın demek ne demek ? Benim ilgi alanımda…

3-) …değildin. Ancak emin ol şimdi radarıma girdin. Yaşar Baba vasıtasıyla bana teklif ettiğin para ile ortadan adam kaldırma tekliflerini de seçimlere 2 ay kala çekeceğim videolarda da konuşacağız. Kimsin lan sen beni Sedat Peker ile karıştırmayın diyorsun?

4-) Ulan tüm dünya öğrendi de sen öğrenemedin mi? Dostlarımla eşit olmayı kabul ederim üstünlük taslamam ancak kimsenin beni küçültmesine izin vermem.Kibrit kutusuna girmeye hazır ol. Seni de kibrit kutusuna sokacam. SÖZ NAMUS GÖRECEKSİN. Zekaya saygı duymayı sen de öğreneceksin.

Bunun ardından da Levent Göktaş’a ait olduğu iddia edilen hesaptan Sedat Peker’e şu karşılık verilmişti:

1Sedat Peker, Bana y***** demişsin! 2 senedir üç beş tane soytarı’nın kasetini yayınlamaktan Başka ne yaptın? Tayyip abi helalleşeceğiz dedin? Ne oldu o mevzu? Madem o kadar cesaretlisin? Evet sen olmadığımı herkes görecek!!! Misli ile iade ediyorum hakaretini!!” 

2-Ayrıca Sedat Peker küfür hakaret sahibini küçültür. Bana klavye delikanlılığı yapma. Elinden geleni de ardına koyma. Sen Ankara koridorlarından bahsediyorsun. Ben 100 defa ölü bölgesinden girdim çıktım Kuzey Irak’ta. Ölü bölgesi ne demektir bilir misin sen?

3-%100 PKK’nın atış hakimiyetinin olduğu noktalardan girdim çıktım ben. Sen bana Ankara koridorlarından bahsediyorsun. Benim görev yaptığım yerleri rüyanda görsen korkarsın. Elinde geleni ardına koyan namerttir. Azdan az çoktan çok gider. Varsa belgen buyur. Iftira atmakla olmaz.

Kavga daha da kızışacak denirken, Levent Göktaş’ın avukatları tarafından bir açıklama yapılmış ve söz konusu hesabın müvekkillerine ait olmadığı belirtilmişti.

Fakaaat, Sedat Peker’den gelen son açıklama kafaları epey karıştırdı.

Sedat Peker

Peker, yine basın danışmanı Emre Olur hesabından, şu paylaşımı yaptı:

Levent Göktaş tarafı beni aradı. Onlara dedim ki: ‘Yarın bu işi düzeltmezseniz tüm dünya bu konuları değil farklı cinayetleri konuşuyor olur.’ Avukat Celal Ülgen Bey bu konular yüzde 90 Levent Göktaşa ait derken, benim tehdidimden sonra yalandan Celal Ülgen Bey’i kötüleyen birkaç tweet yazarak ‘Bu hesap Levent Göktaş’a ait değil’ dediler. Emre Uslu sen Sedat Peker’i tanımadın mı? Kayıt olmadan bir iddiada bulunmaz bunu anlamadın mı? Halen daha diyorsun ki ben abaküs ligindeki öğrenciyim. Bu hesap sahte değildi. Mesajımı alan Levent Göktaş tarafından kapatıldı. 

Bekleyelim görelim bundan sonra bu dalaşta neler olacak?

Yorumlayın

Your email address will not be published.