Sedat Peker, Alaattin Çakıcı… Bir performans da AKP’nin “Hanımağa”sı sergilese…

/

Güniz Akkuş’tan bahsediyoruz; “Hanımağa” olarak biliniyor.

AKP’li olduğu, suç örgütlerinin liderleriyle teşrik-i mesaide ifrata kaçan rahmetli Burhan Kuzu tarafından söylenmişti.

Kuzu, Meclis’te “Hanımağa”yı ağırlamış, makam arabasını da hizmetine sunmuştu:

Fotğrafların ortaya çıkmasının ardından Kuzu, “Bunda ne var, kendisi üç dönem AKP milletvekili aday adayıydı” demişti.

Organize suç çetesi olmaktan yargılanıp hapis de yatmış “Hanımağa” da, kendisinin AKP’li birçok bakanla fotoğraflarının olduğunu söylemişti.

Sonrasında da “Hanımağa” çıkmış (2020 ilkbaharıydı), yine bir organize suç çetesi lideri Sedat Peker’i, “çık karşıma. Çıkmazsan birileri biberonla, emzikle, çocuk beziyle kapını çalacak ona göre” mesajlı videosunu paylaşmıştı.

Hanımağa kimdir?

15 yaşına kadar ailesiyle Almanya’da yaşanan Güniz Akkuş (45), tatil için gittiği Antalya’da gördüğü motorlu polis ekipleri ‘yunuslara’ özenerek polis olmaya karar verdi. Tatil sonrası Almanya’daki ailesinin yayına dönerek polis olabilmek için ailesini ikna ettikten sonra Türkiye’ye geldi ve İzmir’deki Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksekokulu’ndan mezun olarak polis memuru oldu. 2000 yılında yunus timinde göreve başlayan Akkuş, kısa süre sonra Narkotik Şube Müdürlüğü’nde görev aldı.

Polis olduktan sonra arkadaşları tarafından hızlı atak ve başına buyruk biri olarak tanımlanan Güniz Akkuş, takıştığı amirinin açtırdığı soruşturmanın ardından Kilis’e sürgün edildi. Daha sonra da aynı amirini tehdit ettiği için meslekten ihraç edildi.

‘Hanımağa’ lakaplı Güniz Akkuş, polislikten atıldıktan sonra İstanbul’a gelerek 20 kişilik bir haraç çetesi kurdu. İstanbul’un eğlence mekanlarında kendini Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde görevli emniyet amiri olarak tanıtıp haraç isteyen Hanımağa, önce Etiler bölgesindeki küçük barları hedef seçti. Zamanla sosyetenin takıldığı ünlü mekanları da haraca bağladığı iddia edildi. Güniz Akkuş son olarak ünlü eğlence merkezi Reina’yı hedef seçince yakalanmıştı.

Haraca bağladığı eğlence mekanlarını basan ve akabinde 1 kişiyi yaralamakla yargılanan Güniz Akkuş, 2006 yılında 3 yıl hapis cezası almış, hapiste geçirdiği 3 yılın ardından ise 2009 yılında tahliye olmuştu.

Hanımağa, yukarıdaki Sedat Peker’i tehdit videosu nedeniyle de 2020 yılı haziran ayında gözaltına alınmış, adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Buyrun Hanımağa’nın albümüne:

Bir performans da o sergilese tadından yenmez olmaz mı?

Yorumlayın

Your email address will not be published.