“Reza Zarrab hem fiziki olarak hem de salatalıkla tecavüz etti…”

İddia, New York’taki hapishane arkadaşı 63 yaşındaki Faouzi Jaber’den…

Jaber, Reza Zarrab’ın hapishanedeki gücünü kullanarak kendisine tecavüz ettiğini iddia ediyor.

Zarrab’ın tutuklandıktan sonra davası görülürken kaldığı hapishanedeki koğuş arkadaşı Jaber, birincisinde reddedilmesine karşın ikinci kez avukatlara aracılığıyla tecavüz iddialarını yeniden mahkemeye taşıdı.

Zarrab, bu iddialara ilişkin savunmasını şubat ayı içerisinde mahkemeye sunmak zorunda.

Jaber, Zarrab’ın, tüm parasal veya ekonomik zararları telafi etmesini, ayrıca açtığı bu davadaki avukat ücretlerinin de ödenmesini istedi.

Faouzi Jaber suç dünyasında “Kardinal” olarak biliniyor

Jaber, önceki dava dilekçesinde, Zarrab’ın kendisini bir odaya kapattığını ve burada önce fiziki olarak sonra da salatalıkla tecavüz ettiğini (Bu nedenle kanaması olmuş) iddia etmişti.

Jaber, aynı ddialarını yeni dava dilekçesinde de tekrarlıyor ve Kasım 2016 ile Mart 2017 tarihleri arasında Zarrab’ın defalarce tacizine ve tecavüzüne maruz kaldığını iddia ediyor.

Bu iddialar Zarrab ve avukatları tarafından reddediliyor.

Buna karşın, Zarrab’ın, Jaber’in silah kaçakçılığı davası için avukat bulmakta yardımcı olduğu ve Fildişi Sahili’ndeki ailesine para gönderdiği de dava dosyasında yer alıyor.

Jaber de Zarrab gibi sağlam ayakkabı değil

Jaber’in Kolombiya’da uyuşturucu baronlarına silah satışından adam kaçırmaya, İran yanlısı terör örgütlerine yardımdan uyuşturucuya kadar birçok kirli işte parmağı var.

Fildişi Sahili vatandaşı (Lübnan ile pek içli dışlı) Jaber’in suç dünyasındaki lakabı ‘ekselans.’ Silah satmak için Kolombiyalı teröristler sandığı Amerikan ajanları ile anlaşınca Çekya’nın başkenti Prag’da 2014’te tutuklandı. Operasyonu yürüten Amerika’ya 2016’da teslim edildi.

Jaber ve iki arkadaşı, Kolombiya’ya sanıp CIA’ya silah satmaya kalkınca yakayı ele verdiler

2015 yılında Jaber ve iki arkadaşı, Çekya’da tutukluyken, Lübnan’da 5 Çek vatandaşı kaçırıldı. Kaçıranlar Jaber ve arkadaşlarının serbest bırakılmasını istediler, ancak bunda başarılı olamadılar.

Yorumlayın

Your email address will not be published.