Reza Zarrab, eski sevgilisine cehennemi yaşatmış. Yeni sevgili Amanda’ya gelince…

/

AKP-MHP’li cumhuran başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “hayırsever işadamı” Reza Zarrab’ın, FBI bülbülü olduktan sonra Miami’yi mesken tutup buradaki ticari ve de özel hayatı Amerikan basınının gündeminde.

İran ambargosunu kara para aklayarak delmekten ve bunu yaparken de Türkiye’de AKP’li siyasetçilerin desteğiyle Halk Bankası başta olmak üzere birçok finansal kuruluşu kullanan Reza Zarrab, 2016 yılında ABD’de tutuklandıktan sonra 130 yıl hapisle yargılandığı davada itirafçı olmuş ve Aaron Goldsmith adına düzenlenen kimliği ve çalışma izniyle Miami’de at yetiştirme işine girmişti.

Zarrab’ın çalışma izni

Zarrab, at yetiştiriciliği sektöründe aynı zamanda Richard Ferrari olarak biliniyordu.

ABD merkezli “Organize Suç ve Yolsuzlukları Bildirme Projesi” (OCCRP) adlı kuruluş “Ünlü Kara Para Aklayıcısı Reza Zarrab’ın Müsrif Hayatı ve Miami’deki Yeni İşi” başlığıyla yayınladığı raporda, Erdoğan’ın hayırsever işadamının özel hayatına ilişkin detaylar da yer aldı.

Raporda, Zarrab’ın 8 ay boyunca birlikte yaşadığı 29 yaşındaki profesyonel bir at eğitmeni olan sevgilisinin (güvenlik gerekçesiyle adı açıklanmadı) polise yaptığı şikayetlere yer veriliyor.

Zarrab’ın eski sevgilisi 13 Mayıs 2021 yılında polise verdiği ifadede, “Reza Zarrab yüzünden başıma bir şey gelmesinden endişe ediyorumi” demiş ve şunları söylemiş:

“Ben kendisiyle Richard Ferrari olarak 2020 yılının ortalarında tanıştım. Kısa süre sonra güvenlikli bir sitedeki, havuzlu, beş yatak odalı, geniş evinde birlikte yaşamaya başladık.

Zarrab’ın gerçek kimliğini, kara para aklama ve diğer suçlardan tutuklandığını öğrenince endişelendim. Kendisinden ayrıldım, ancak beni takip ettiğini düşünüyorum, rahatsız oluyorum…”

Zarrab, ayrılığın ardından Temmuz 2021’de yeni ufuklara yelken açıyor ve 22 yaşındaki genç at binicisi Amanda Perkowski ile birlikte oluyor.

İşte Zarrab’ın yeni sevgilisinin albümünden fotoğraflar:

Reza Zarrab (Aaron Goldsmith veya Richard Ferrari) bu keşmekeş içinde Miami’de rahatça dolaşıyor.

İşte o anlarından bir enstantane:

Yorumlayın

Your email address will not be published.