Reza Zarrab belgelerinden Acun Ilıcalı da çıktı

Davaya ilişkin iddia makamı ile savunma arasında “Reza Zarrab”ın İngilizce ve Farsça bilip bilmediğine, kefaletle ev hapsinde tutulup tutulmayacağına ilişkin belgeler savaşı sürüyor. Bharara’nın ofisinden dava dosyasına eklenen son belgelerden Acun Ilıcalı da çıktı.

Evet, iddia makamı, İran’a ambargonun delinmesine yönelik olarak girişimlerde bulunmakla suçladığı Reza Zarrab’ın bu işlerini Farsça ve İngilizce bilgisini kullanarak yürüttüğü görüşünde.

Savunma (Benjamin Brafman) ise müvekkilinin İngilizce ve Farsça bilgisinin yetersiz olduğunu kanıtlamaya çalışıyor, Nitekim son sunduğu belgelerin arasına Reza Zarrab’ın orta öğretim karnesini de koydu ve “İngilizcesi karnede de zayıf. Savcılığın müvekkilimin İngilizce biliyor iddiası bu nedenle geçersiz” görüşünde (Komik tabii).

Savcılık ise son sunduğu belgelerde Zarrab’ın hem İngilizcesinin hem de Farsçasının yeterli düzeyde olduğunu kanıtlamaya çalıştı. Bu belgeler arasında Reza Zarrab’ın whatsapp yazışmaları da bulunuyor… Ve o yazışmalarda Ebru Gündeş’in Zarrab’ın birçok işine müdahil olduğundan Acun Ilıcalı ile çıktığı lüks tatile kadar her şey ortaya dökülüyor.

Yazışmalar Reza Zarra ile ‘Adem Turkey’ ismiyle kayıtlı bir kişi arasında geçiyor:

Kasım 2015’teki yazışmalarda Reza Zarrab’ın Acun Ilıcalı ile birlikte jetiyle adrenalin tatili için Dubai’ye uçtuğu anlaşılıyor (Hızlı araba kullanacaklar herhal).

Yazışmalarda bir de Şeyma ismi var. Burada bahsedilen kişinin Acun Ilıcalı’nın sevgilisi Şeyma Subaşı olup olmadığı bilinmiyor.

Acun Ilıcalı’nın arkasındaki finansal desteğin Reza Zarrab’dan geldiği söyleniyordu.

Evet bizden aktarması…

Yorumlayın

Your email address will not be published.