Reza Zarrab ABD’de hayalet oluyor! Ebru Gündeş’e bile yeni kimlik ve estetik ameliyat imkânı

2 dakikalık okuma

İran, Rusya, Türkiye hatta ve hatta ABD’de bir kesim peşinde…

ABD’de İran’a yönelik ambargonun delinmesindeki katkılarıyla ilgili tüm bildiklerini (ve tabii bu konudaki Türkiye’deki rüşvet çarkını Recep Tayyip Erdoğan’ın da adını vererek) bir bir anlatan Reza Zarrab’ın (Rıza Sarraf) savcılık tarafından tanık koruma programına alınması yönünde Adalet Bakanlığı’na yapılan talebi ile ilgili onay verildiği öğrenildi.

Yeni bir kimlik, yeni bir yüz, yeni bir yaşam; o artık bir hayalet…

Reza Zarrab, tanık koruma programı kapsamında kimliğini değiştirebilecek, isterse estetik ameliyat yaptıracak ve kendisine önerilen birkaç şehir arasından seçim yapıp oraya yerleşebilecek.

Reza Zarrab yine isterse eşi şarkıcı Ebru Gündeş ve kızı da tanık koruma programı içine alınacak.

Ebru Gündeş’in Mart 2019’da Şişli’de sahne aldığı mekandaki programını sonlandırıp ABD’ye gideceği biliniyor.

JÖNTÜRK, Gündeş’in bu kararının arkasında İran’da idam cezasına çarptırılan Zarrab’ın bir dönemki ortağı Babek Zencani’nin etkisinin olduğunu yazmıştı (TIKLAYIN).

Babek Zencani ve Reza Zarrab, İran’a ambargonun delinmesine yönelik olarak Türkiye’de birlikte iş yapmışlar ve 8,5 milyar dolar rüşvet dağıtmışlardı (TIKLAYIN).

Zarrab, geçen Eylül ayında herkesin onu cezaevinde tutulduğunu sandığı bir dönemde New York’ta lüks bir restoranda ve de bir otelin lobisinde görüntülenmişti:

Yorumlayın

Your email address will not be published.