Reyhanlı bilgileri Mossad’dan gelmiş!

1 dakikalık okuma

JÖNTÜRK, ezber bozmaya devam ediyor. Evet, sırada şimdi de Reyhanlı saldırısının bir numaralı failinin yakalanmasında Mossad ile MİT arasındaki bilgi alışverişi var.

10 Haziran 2013 tarihinde Ankara’ya gizli bir ziyaret gerçekleştiren Mossad Başkanı Tamir Pardo,  MİT Müsteşarı ile bir görüşme yaptı.

Bu görüşmede Türkiye ile İsrail istihbaratı arasında işbirliğinin güçlendirilmesi ve bilgi alışverişinin daha yapıcı bir temele oturtulması görüşülürken gündemdeki Suriye, Gezi Parkı, İran vb. olaylar da masaya geldi.

İstihbarat kaynaklarından edindiğimiz bilgilere göre bu görüşmede Mossad tarafından MİT’e 11 Mayıs’ta Reyhanlı’da meydana gelen onlarca kişinin ölümü ile sonuçlanan patlamayla ilgili bilgi aktarıldı.

Bu bilgilere arasında en ilginci kuşkusuz patlamanın bir numaralı sorumlusu olarak aranan Nasır Eskiocak ile ilgili olanıydı. Mossad, Eskiocak’ın nerede olduğundan nereye gideceğine ilişkin detayları Türk tarafına iletti.

Nitekim bu bilgi ışığında Nasır Eskiocak, Fidan-Pardo görüşmesinden saatler sonra Hatay’dan Suriye’ye geçmek isterken yakalandı.

Yorumlayın

Your email address will not be published.

Önceki Yazı

Beşar Esad’a suikasti MİT önlemiş

Sonraki Yazı

El Kadı’nın Habertürk’teki gölgesi Fatih Saraç ve çetrefilli ilişkiler