PYD-PKK’nın “Türkiye’ye izin vermeyin” dosyasında esir MİT’çilerin itirafları…

3 dakikalık okuma

ABD Başkanı Donald Trump’ın Suriye’den çekileceğini ve IŞİD’le mücadeleyi Türkiye’nin sürdüreceğini açıklamasının ardından tam anlamıyla paniğe kapılan terör örgütü PYD-PKK’nın, Rusya başta olmak üzere birçok ülkeye “Türkiye IŞİD’le mücadele edemez” dosyası sunduğu öğrenildi.

JÖNTÜRK’ün edindiği bilgilere göre, terör örgütünün hazırladığı dosyada bir yılı aşkın senedir PKK’nın elinde esir olan MİT’in üst düzey iki görevlisinin itiraflarına da yer veriliyor.

Peki ne var bu itiraflarda?

Önce bir hatırlatma…

Ağustos 2017’de terör örgütü PKK’nın elebaşlarından Cemil Bayık’ı “paketlemek” için Kuzey Irak’a giden MİT görevlileri Erhan Pekçetin ve Ayhan Günel, bir ihbar sonucu tuzağa düşürülmüş ve esir düşmüşlerdi.

Ayhan Günel ve Erhan Pekçetin

Daha sonra da terör örgütüne yakın sitelerde iki MİT görevlisinin görüntülü sözde itirafları yayımlanmıştı (MİT görevlilerin yakalanmalarına ilişkin haberimiz için TIKLAYIN).

Gelelim o sözde itiraflara..

MİT’in Yurtiçi Etnik Faaliyetler Bölüm Başkanı olduğunu söyleyen Erhan Pekçetin, teşkilat içindeki bazı isimlerin IŞİD ile bağlantıları olduğunu belirtmiş ve “Beyaz Mercedes kamyonlarla, El Nusra ve ÖSO başta olmak üzere Suriye’ye mühimmat gönderildiğini biliyorum” demişti.

İşte Pekçetin’in bu ve buna benzer sözleri, şu an büyük panik yaşayan PYD-PKK terör örgütünce, Rusya ve Fransa gibi ülkeler nezdinde, Türkiye’nin olası bir harekatının önüne geçilmesi için koz olarak kullanılıyor.

Tabii bu itirafların yanında söz konusu dosyada Rusya’nın IŞİD petrolünün Türkiye’ye kaçırılmasına yönelik iddialarının da bulunduğunu belirtelim (Damat Berat’ın da adının geçtiği bu konuda yazılmış haberimiz için TIKLAYIN).

Özetle, PYD-PKK ve de uluslararası destekçileri, Türkiye’nin IŞİD’le mücadele edemeyeceği, bu nedenle Suriye’nin doğusuna olası bir müdahalesine izin verilmemesi için bu yollarla algı yaratmaya çalışıyorlar.

Bizden aktarması…

Yorumlayın

Your email address will not be published.

Önceki Yazı

Cindy Crawford’un “yok artık” dedirten çıplaklığı

Sonraki Yazı

Kim Kardashian ve Paris Hilton, seks kasetlerini konuşmuşlar