Putin’e muhalefet etti çıplak görüntüleri ortaya çıktı

Ksenia Sobchak, Rusya’nın özellikle “sosyete” haberleriyle ünlü televizyon gazetecilerinden biriydi Çok para kazanıyor ve düzenlediği çılgın partilerle de adından söz ettiriyordu. Artık, “Rusya’nın Paris Hilton’u” olarak tanınıyordu. Ünlü bir politikacının kızı olmasının getirdiği avantajla Putin dahil birçok üst düzey politikacıyla da ilişkisi kuvvetliydi. Sonraları, Putin’in politikalarını eleştirmeye başladı ve bakın başına neler geldi:

Ksenia Sobchak, 2000’li yılların sonlarında hem TV programları hem de çılgın partileri ile adından söz ettiriyordu:

kseniasobchak9

Sonra birlikte olduğu Putin karşıtı önemli isimlerinden Ilya Yashin’in de etkisi ile muhalefet saflarına katıldı.

Tabii çok eskiden beri tanıdığı Putin’in şimşeklerini üzerine çekti. Ksenia Sobchak’ın babası Anatoly Sobchak, Rusya’nın efsane isimlerinden biriydi ve St. Petersburg Belediye Başkanlığı yaparken Vlademir Putin’e iş vermişti.

KseniaSobchak3
KseniaSobchak4
Putin ve Sobchak birlikte. Üstteki fotoğrafta Anatoly Sobchak’ın cenazesinde. Sobchak alt fotoğrafta sağda.

Putin, “ahde vefa bir yere kadar” dedi ve 2012 yılında Ksenia Sobchak’ın evi polisler tarafından basıldı. Evde, 1,5 milyon dolar nakit para bulundu. Ksenia, “bankalara güvenmediğim için evde tutuyorum” dese de, evdeki para ve mücevherlere el konuldu.

KseniaSobchak2

Ksenia Sobchak, bu olayın ardından daha bir bilendi; Putin karşıtlığını her fırsatta dile getirmeye başladı. Putin karşıtı bir muhalifin öldürülmesi üzerine bir ara Rusya’yı terketti, sonra “daha ciddi” bir gazeteci olarak döndü. Önceleri iş bulamadı. Geçen yıl Putin’in karşı çıkmasına ragmen Ukrayna’da bir TV programına jüri üyesi olarak katıldı.

Şu sıralar yabancı bir derginin Rusya temsilciliğini yapan Ksenia, son olarak Putin’in geçen yıl sonu düzenlediği (Hani uçak düşürülmesinin ardından en çok Türkiye’yle ilgili soruların sorulduğu o toplantı) basın toplantısında şöyle görüntülenmişti:

KseniaSobchak1

…Ve Putin, Ksenia Sobchak’a son bel altı vuruşunu, ünlü gazetecinin çıplak fotoğraflarını uluslararası arenada servis ederek yaptı. İşte o görüntüler:

KseniaSobchak5
KseniaSobchak6
KseniaSobchak7
KseniaSobchak8

Yorumlayın

Your email address will not be published.