Önce FETÖ sonra Erdoğan ailesi… JÖNTÜRK’ü susturamayacaksınız

5 dakikalık okuma

Evet, şu an jonturk.tv adresi üzerinden karşınızdayız. Daha önce jonturk.com, jöntürk.com (evet ö ve ü ile), jonturk.co alan adları üzerinden yaptığımız yayınlar önce Gülenci kumpasçılar sonra da onların bir dönem işbirlikçisi Erdoğan ve saz arkadaşları tarafından Türkiye’den erişime kapatıldı.

Gerekçe, rahatsızlık veren haberlerimiz.

Fakaaaat, 2002 yılından bu yana yayında olan JÖNTÜRK, susmadı, susmayacak da. JÖNTÜRK her daim Türkiye’yi karanlığa sürüklemek isteyenlerin, bunların medyadaki şakşakçılarının ipliklerini pazara çıkarmaya devam edecek.

Şöyle bir geriye götürelim sizleri.

Gülen ve saz arkadaşları, 2007 yılından itibaren JÖNTÜRK’e de kumpas kurmak için çok uğraştı. Savcıları aracılığıyla davetiyeler çıkarıp sözde “yalnızca bilginize başvurulacak” denilerek Adliyelere davet edildik.

Genelkurmay Başkanlığı’nın İnternet Andıcında JÖNTÜRK’ün adı geçtiği için (“ABD’deki Türklerin haber sitesi” olarak) başta Zaman olmak üzere birçok gazetede aynı kalemden çıkmış şu ifadelerle hedef gösterdiler:

Bu internet siteleri (İrtica ile mücadele için kurulan sitelerden bahsediliyor) hükümeti ve toplumu ağırlıklı olarak 5 gazete ile marjinal internet sitelerinden yapılan alıntılar ve imzasız yazılarla karalıyor. Sitelerin “Günlük gazeteler” bölümünde, tirajı düşük birçok gazete bulunurken, Zaman, Taraf, Vakit, Yeni Şafak gibi gazetelerin linki bulunmuyor. Siteler, en çok Cumhuriyet, Vatan, Gözcü, Hürriyet ve Milliyet gazeteleri ile Aydınlık dergisinde çıkan yazı ve haberlerden alıntı yapmış. Kara propagandanın diğer alıntı kaynakları ise davamiz.com, turksolu.org, acikistihbarat.com, nurettinveren.net, istiklalmahkemesi.com, fethullah.has.it, jonturk.com, kuvvaimilliye.net gibi marjinal internet siteleri. Sitelerde, ‘bir okurdan gelen elektronik posta’ mahreciyle de karalama kampanyası yürütülmüş. (Star-12 Kasım 2009)

Daha sonra medyayı devreye soktular. Ardı ardına, hem kendi yayın organlarında hem de Erdoğan’a yakın olanlarda aleyhimize bir kampanya yürüttüler.

Mesela, şu an cezaevinde olan Mehmet Baransu, köşesine JÖNTÜRK’ü taşıdı ve sanki çok iyi biliyormuş gibi bizi “Ulusalcı” (ne alakası varsa) olmakla suçladı:

Bunun ardından FETÖ firarisi Emre Uslu, Fox TV’de Fatih Portakal’ın karşısına geçip, JÖNTÜRK’ü adres gösterdi:

Bunların hemen ardından JÖNTÜRK’te Erdoğan ve ailesi ve bazı tarikat liderleri ile çıkan haberler nedeniyle jonturk.com üzerinden yaptığımız yayın Türkiye’den erişime kapatıldı.

…Ve ardı ardına erişim yasakları devam ettirildi. Önce jöntürk.com, ardından jonturk.co adreslerine de erişim yasağı getirildi.

Düşünün “fırsat bu fırsattır” diyerek herhalde Cübbeli Ahmet (Seks kasetini yayınladık diye) bile JÖNTÜRK’ün yayınlarının durdurulması için mahkemeye başvurdu.

İlginçtir, ilgili habere yasak getirilmesi gerekirken tüm siteyi yasaklama yolunu seçtiler.

Dedik ya, önce FETÖ’ydü sonra da çeşitli tarikatları da arkasına alan Erdoğan ailesi.

Fakaaaat, susturamayacaklar, susmayacağız.

Doğru bildiğimiz yolda yürümeye devam edeceğiz.

Bizi izlemeye devam edin.

Yorumlayın

Your email address will not be published.