Nicolas Sarkozy, Mossad ajanı çıktı. Kod Adı: “Sarko the Sayan…”

3 dakikalık okuma

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, Ermenistan gezisi sırasında yaptığı açıklamalar ile Türkiye gündemine oturdu. Bu açıklamalar Türkiye’nin bir dönem sınır kapılarını açmaya varan Ermenistan ile barışma çabalarına darbe vurdu. Bu açıklamaların nedenini araştıran Jöntürk, Sarkozy hakkında ilginç bilgilere ulaştı. İşte İsrail’e kadar uzanan araştırmalarımız sonucunda eski bir MOSSAD ajanının Sarkozy ile ilgili verdiği bilgiler…

Sarkozy Ermenistan’da 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarını yansıtan Tsitsernakaberd anıtını ziyareti sırasında “Türkiye’nin tarihiyle yüzleşmesi gerekiyor. Türkiye yıl sonuna kadar Ermeni iddialarını kabul etmezse ‘başka girişimler’de bulunacağız. ‘Başka girişimler’ arasında Ermeni iddialarının kabul edilmemesine cezai yaptırım uygulanmasını sağlayacak yasa tasarısı da bulunuyor” diyerek dikkatleri üzerine çekti.

Türkiye’ye açık tehdit içeren bu açıklamaların perde arkasına baktığımızda ilginç bilgilere ulaşıyoruz. Eski bir MOSSAD ajanı olan Victor Ostrovsky, Sarkozy’nin Fransa Cumhurbaşkanı seçilmeden önce İsrail gizli servisi adına çalıştığını açıkladı.

Sarkozy’nin MOSSAD’da İbranice ‘Sayan’ olarak adlandırılan ve işbirlikçi olarak tanımlanan görevi üstlendiği ve kod adının “Sarko the sayan” olduğu  iddia ediliyor. Bu görevdeki kişiler sahada ajanlık yapmıyor. Bunun yerine İsrail için diplomatik görevlerde bulunuyor.

Uzmanlar Sarkozy’nin Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturduğundan bu yana ABD ve İsrail yanlısı bir politika benimsediğini söylüyor. İsrail eski Başbakanı Ehud Olmert’in de İran’ın nükleer programını konuşmak için Fransa’yı seçme nedeninin de bu olduğunu düşünülüyor. Bu yüzden Sarkozy’nin, İran’ın nükleer programına karşı düşmanca bir tavır sergileyerek Beyaz Saray’ın ayak izlerini takip ettiği belirtiliyor.

Sarkozy’nin Türkiye’nin hassas olduğu bir konuda yaptığı sert konuşmaya bu bilgiler ışığında baktığımızda, Fransa Cumhurbaşkanı’nın İsrail-Türkiye gerginliğinde yine Beyaz Saray’ın ve İsrail’in adımlarını takip ettiği anlaşılıyor.

Yorumlayın

Your email address will not be published.