New York’ta Türk imam Ahmet Yücetürk’e pedofili baskını

New York’ta imamlık yapan Ahmet Yücetürk adlı Türk, YouTube’da kendilerini çocuk olarak tanıtarak pedofilileri ortaya çıkarmak için yetişkinlerle iletişim kuran kişiler sayesinde, kız çocuklarına tecavüz girişiminde bulunmak suçlamasıyla gözaltına alınarak tutuklandı.

New York’ta Uluslararası İslam Merkezi’nde imamlık yapan Ahmet Yücetürk, 14 yaşında olduğunu düşündüğü YouTube’daki bir sayfanın yöneticisi F.M.’ye onunla seks yapmak istediğini söyledi ve hafta sonu annesinin evde olup olmadığını sordu. Yücetürk ile bir buluşma ayarlayan sayfa yöneticisi F.M., buluşmaya gelen Yücetürk’ü kayda alarak olay yerine gelen polis ekiplerine teslim etti.

Ahmet Yücetürk yakalanmadan az önce

Yücetürk, YouTube’da “NYCreeps Spotlight” isimli kanalın yöneticilerinin ortaya çıkarmasıyla kız çocuklarına tecavüz girişiminde bulunmakla suçlanarak, gözaltına alındı.

İddiaya göre, YouTube üzerinde kendilerini çocuk olarak gösteren sayfa yöneticileriyle uygunsuz konuşmalar yapan Yücetürk, 14 yaşındaki çocuğa ‘seks teklifinde’ bulunduğu ve onunla buluşma planı yaptığı gerekçesi ile tutuklandı.

İşte o baskın anları:

Mahkeme kayıtlarına göre, Yücetürk’ün mesajlarda, “Seni çok istiyorum, bu hafta sonu halledebilir miyiz?… Annen bu hafta sonu uzakta olacak mı?” dediği belirtilirken, yapmak istediği çeşitli ‘seks eylemlerini’ tarif ettiği iddia edildi.

Kayıtlara göre, Yücetürk mesajlarda, “Seni sabunlayıp yıkamak istiyorum” gibi ifadeler kullandı.

Gözaltına alınmasının ardından emniyete teslim edilen belge ve görüntüler arasında, Yücetürk’ün mesajlaşarak buluşma planı yaptıktan sonra kendisine verilen apartman kapısını çaldığı anlara dair kamera görüntüleri de yer aldı.

Kefaletle serbest bırakılan Yücetürk’ün, ocak ayında tekrar hâkim karşısına çıkarılacağı öğrenildi.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir