Muharrem İnce, “Erdoğan’dan korkmuyorum” deyip canlı yayını terk etti

Muharrem İnce, katıldığı bir TV programında konuşmasının kesilip ekrana AKP’li cumhurun başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının verilmesi sonrası “Ben gururumla oynatmam, siz kendi kendinize devam edin” diyerek canlı yayını terk etti.

İnce, “Birincisinde “Okçular Vakfı’ndaki konuşmasını vermeyeceğiz” dediniz, verdiniz. İkincisinde, ben konuşuyorum burada. Otuz beş televizyon onu veriyor zaten. Üçüncüsünde benden habersiz tekrar acilen beni kesip ona bağlanıyorsunuz. Ben bir daha sizin yayınlarınıza katılmayacağım” dedi.

Türkiye bu faşist düzenden kurtulacak diyen İnce, ”Otuz beş televizyonda Erdoğan konuşuyor, onun karşısında 2 yıl önce rakip olmuş birisiyim ben. Ben gururumla kimseyi oynatmam. Kendi kendinize devam edin arkadaşlar. Bu saygısızlıktır, Türkiye bunu hak etmiyor. Erdoğan’ın babasının malı değildir Türkiye Cumhuriyeti. Ben Erdoğan’dan korkmuyorum. Sözlerimi söyleyeceğim arenalar vardır, sokaklar vardır. Konuşsun otuz beş televizyonda, bir tanesinde de ben konuşayım. Niye kesiyorsunuz? Böyle olmaz” dedi.

İşte o anlar:

Muharrem İnce’nin tavrı sosyal medyada geniş yankı buldu.

Twitter’da “ErdogandanKorkmuyorum” hashtag’i altında İnce’ye destek veren binlerce mesaj atıldı.

Yorumlayın

Your email address will not be published.