Mossad Başkanı Yossi Cohen ile Atatürk’ün ne ilişkisi var?

/

Cahilliğin hamalları ile yalancılığın reisleri, bir süredir Mustafa Kemal Atatürk’ü yıpratmak adına bir yalanı dolaşıma soktu. Neymiş de asıl Mustafa Kemal Trablusgarp’ta şehit düşmüş ve İngilizler de, onun yerine kendi casusları Yossi Cohen adında bir Museviyi yerleştirmiş. Peki ya şu an Mossad’ın Başkanı olan Yossi Cohen’in bu sahnelenen komedideki rolü ne?

Önce şu İnternet’te viral olan İslamcı cenahtan bazı kendini bilmezlerin yalanı:

ataturkyossicohen2

Bu yalan AKP’li bazı çevrelerin ve Osmanlı hayalperestlerinin de desteğiyle sosyal medyada hızla yayılıyor.

Biz gelelim bu yıl başında Mossad’ın başına getirilen Yossi Cohen’e (İsme dikkat!)…

yossicohenmossad1

1961 doğumlu Yossi Cohen, Mossad’da kariyer yaptı. “Y” kod adıyla görev yaptığı Mossad’daki görevini bırakıp 2013 yılında İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu’nun Ulusal Güvenlik Danışmanlığı görevine oradan da 2016 yılı başında Tamir Pardo’dan boşalan Mossad Başkanlığı görevine getirildi.

Babası Leo bankacı, annesi ise öğretmendi. Arkadaşları arasında “Manken” olarak çağrılıyordu.

İşin ilginci Yossi Cohen’in babasının İngiltere ile olan bağlantısı. Le Cohen’in kökenleri İngiltere’ye kadar dayanıyor ve büyük dedesinin adı da Yossi Cohen.

Yani, şu akıl fukarası İslamcı cenah kendi yalanlarından yola çıkıp neredeyse Mossad Başkanı Yossi Cohen’in, Mustafa Kemal Atatürk’ün yerine geçirildiği iddia edilen İngiliz ajanı Yossi Cohen’in torunu olduğunu da söyleyebilir.

Peki söylenebilir mi?

İşte bu sorunun yanıtı:

isidecevap2

Böyle yalana böyle cevap…

Hiç kimse de kusura bakmasın.

Yorumlayın

Your email address will not be published.