MİT’teki Menzil tarikatı istihbaratları neden rafta?

3 dakikalık okuma

MİT içindeki vatansever bir grup, Menzil tarikatına ilişkin onlarca dosyanın neden bekletildiğini ve işlem yapılmadığını sorguluyor.

JÖNTÜRK’ün edindiği bilgilere göre, MİT’in üst yönetimi ise, Menzil tarikatıyla ilgili işlem yapılması konusunda ayak sürüyor.

Bu ayak sürümeyi daha da net olarak gösterecek bir örnek verelim.. MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Menzil’in sözde şeyhi Abdülbaki Erol’un Almanya tarafından kapıdan çevrilmesi üzerine devreye girmiş ve iptal edilen vizesinin yeniden verilmesini sağlamıştı.

Bunda kuşkusuz, ister oy kaygısı için ister müritlik düzeyinde olsun AKP içindeki bazı isimlerin (Recep Akdağ mesela) etkisi büyük. Kısaca, bu durum MİT’in AKP tarafından siyasallaşmasının sonucu.

Menzil tarikatının Emsey Hastanesi’nin açılışı… “Emsey”, “Emret Seydam”dan kısaltma ve Seydam Menzil’in sözde şeyhinin ünvanlarından biri…

Davutoğlu ve Menzil’in sözde şeyhi

Buna karşın, tarikatın devlet içinde örgütlenmesi, ticari ilişkileri vb. konularda MİT’e her gün onlarca istihbari bilgi akıyor.

Menzil’in şirketleri

Bunlardan biri de kuşkusuz Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un 19 Aralık 2016’da öldürülmesine ilişkin davada, suikastçı Mevlüt Mert Altıntaş ile birlikte görev yaparken ihraç edilen polis memuru Hasan Tunç’un savunmasında “Menzil tarikatına bağlıyım” demesi.

Mevlüt Mert Altıntaş, Rus Büyükelçi’yi böyle katletmişti

Menzil yanlıları, Tunç’un kendilerine bağlı olmadığını, tarikattan ayrılan başka bir gruba bağlı olduğunu söylese de, temsil ettikleri düşüncenin nerelere kadar uzandığı gerçeği maalesef örtülemiyor.

Bir dönem FETÖ’ye verilen desteğin aynısı Menzil tarikatına veriliyor maalesef.

Hem de başta Cübbeli Ahmet olmak üzere İsmailağa ve başka Nakşibendi tarikatlarının Menzil’e verdiği destek apaçık ortadayken…

Bu meselenin üstü öyle “Menzil’in devletle bir işi yok” falan diyerek örtülecek gibi değil.

2 Comments

  1. MENZİLİN ÖYLE PARAYLA ŞANLA ŞÖHRETLE İŞİ YOK FİTNE TOHUMU SAÇIN SİZ ALLAHINDA BİR HESABI VARDIR ELBET ÖNCE TASAVVUF NEDİR TARİKAT NEDİR MÜRİT NEDİR GAYELERİ NEDİR ONU ÖĞRENİN SONRA GELİN KONUŞUN YAZIN ÇİZİN BURDA YAZILANLARIN HEPSİ İFTİRADIR RABBİM SORACAK HESABINI

    • Para ile işi olmayan salaklaştırılmış, beyinleri yıkanmış olan müritler. O kadar Geri zekalısınız ki baştakilerin müritleri kullanıp yüzlerce Sermayelerine sermaye katacak ŞİRKETLERE sahip olduklarını görmüyorsunuz.

      Ulan Gerzek! Adamlara bi fiil karşılıksız her istedikleri hizmeti görüyorsunuz. Beş kuruş almıyorsunuz, adamlar bunu kullanarak şirketlerini büyütüyor sizin gibi beleş işçiler sayesinde yüz milyarlarca haksız kazanç sağlıyorlar. Vergi Yok, Sigorta yok, milyonlarca gerzek mürit var sadece.

      Asıl ALLAH, sizden hesap soracak diğer tarafta. ” Ben size peygamber gönderdim siz ona değil de sırdan bir kulamı hizmet ettiniz” diye. Gerçi cahil her yerde cahildir. Allaha şükür okuduk da gerçekleri idrak edecek kadar bilgiye , gerçekleri anlayacak kadar düşünceye sahibiz.

Yorumlayın

Your email address will not be published.

Önceki Yazı

CIA’nın Bozkurt endişesi: “Ya MHP fabrika ayarlarına dönerse?”

Sonraki Yazı

İşte Arap’ın köleci zihniyeti… “Şaka” dedi, kimse inanmadı