MİT ele geçirdi. Esma Esad: “Erdoğan haydut, karısı cahil ve zevksiz” demiş

/

İngiliz tarihçi Norman Stone, Financial Times için kaleme aldığı yazıda, Esma Esad’ın, Tayyip Erdoğan ve zevcesi Emine Erdoğan ile ilgili düşüncelerini eşi Beşar Esad ile paylaştığı e-postaların MİT tarafından ele geçirildiğini ileri sürdü.

Norman Stone, e-postalarda Esma Esad’ın, Erdoğan için “Tek kitap okuyan haydut”, Emine Erdoğan için ise, “alışveriş meraklısı, cahil ve zevksiz” ifadelerini kullandığını iddia etti.

Sümeyye Erdoğan, Esma Esad, Emine Erdoğan

Erdoğan ve Esad ailesi arasındaki düşmanlığın, özellikle Esma Esad’ın Tayyip Erdoğan ve Emine Erdoğan’ı küçümseyici tavrından kaynaklandığını iddia eden Norman Stone, “Ankara’da yüksek düzeyde konuşulan politik dedikoduları aktardığını” ifade etti.

Stone, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’a gönderdiği e-postada Esma Esad’ın, ‘Bir daha Erdoğan ailesiyle birlikte zaman geçirmemesi için yalvardığı; Erdoğanların eğitimsiz ve zevksiz, Tayyip’in hayatında sadece tek bir kitap okuyan haydut, eşinin ise alışveriş takıntısı olmasına rağmen eski kafalı olduğu ve zevksiz giyindiğini söylediğini’ aktardı.

İngiliz tarihçi, bu e-postaların MİT tarafından ele geçirildiğini ve bunun da iki aile arasındaki ilişkileri daha da kötüleştirdiğini iddia etti.

Yorumlayın

Your email address will not be published.