MİT dahil istihbarat servisleri bu silahın peşinde

O bir ses silahı, yani Sonik Silah. Fakaaat, silah biliniyor bilinmesine de, özellikleri, kim tarafından kullanıldığı konusunda hiçbir bilgi yok. ABD’li ve Kanadalı istihbarat görevlilerine karşı Küba, Çin ve birkaç Avrupa ülkesinde kullanılan bu silah, hedefindeki kişileri zombiye dönüştürüyor.

Silahın, Küba’da görev yapan CIA ajanlarına karşı kullanılmasından bu yana neredeyse iki yıl geçti.  Ajanlar, baş dönmesi, odaklanma, işitme gaipten sesler duyma vb. sorunlarından hâlâ muzdaripler (Toplam sayıları 22). ABD’de bu konuda yapılan araştırmalar, bu tür etkilerin ancak Sonik bir silah ile olabileceğini ortaya koydu.

Fakaaaat, silahın kim ya da kimler tarafından kullanıldığı, özelliklerinin ne olduğu bir türlü bulunamadı.

İstihbaratçıların, kuşkulandığı ülkeler listesinde Rusya, Çin ve Kuzey Kore başta geliyor. Buna karşın, bu ülkelerden bazılarının ajanlarının da sonik silahın hedefi olduğu söyleniyor.

JÖNTÜRK’ün edindiği bilgilere göre, MİT’in yurt dışında kritik görevlerde bulunan bazı personelinde de, CIA ajanlarınınkilere benzer şikayetleri var.

Hal böyle olunca da, özellikle MİT’in de aralarında bulunduğu batılı istihbarat örgütleri, harıl harıl bu silahı ve de kullanıcısını arıyor.

Yorumlayın

Your email address will not be published.