Meral Akşener’in “ilişki” günlükleri FETÖ kumpası mı?

3 dakikalık okuma

Sisler bulvarındaki adreslerde fısıldanan konuların başında geliyor Meral Akşener’in ilişki günlükleri.

Günlüklerde Abdullah Çatlı ile gönül ilişkisi ve birkaç ay önce gündeme gelen eski Fethullahçılardan Kemalletin Özdemir’le “kaset”inin olduğuna ilişkin iddialar bulunuyor.

Evet evli ve bir çocuklu Akşener’in Abdullan Çatlı ile ilişkinin olduğuna ilişkin iddialar Ergenekon davasının ek klasörlerinde yer alıyordu. Ek klasörde, Susurluk’da ölen Abdullah Çatlı’nın eskiden bakanlık da yapmış bir bayan siyasetçiyle uzun süre aşk yaşadığı ve bu siyasetçinin Meral Akşşener olduğu iddia ediliyordu.

Söz konusu iddia, 2008 yılında dönemin savcısı Zekeriya Öz ve diğer savcılar Mehmet Ali Pekgüzel, Nihat Taşkın, Fikret Seçen’in imzalarıyla dillendirilmişti.

İşin ilginci, Abdullah Çatlı ile ilgili bu aşk iddiasında bulunan savcıların, davanın ek klasörlerine dayanak teşkil eden delilleri Fetullah Gülen’e biat eden ve şu anda hapiste olan dönemin eski İstanbul Emniyet İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer ile Terörle Mücadeleden Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Tufan Ergüder’le birlikte hazırlamalarıydı.

Peki, Meral Akşener bu iddialar karşısında ne yaptı?

Yalnızca, “Bu iftirayı, bu dokümanı hazırlayan her kimse, kimlerse; bu kişiler alçaktır, şerefsizdir, korkaktır, namussuzdur!” diye tepki gösterdi, ama mahkemeye gitmedi.

Kemalettin Özdemir iddiası

Fetullah Gülen’in yakın zamana kadar ikinci adamı ve sağ kolu olarak nitelendirilen Latif Erdoğan bir haber programında Meral Akşener ile ilgili bazı iddialarda bulunup, bilgiler vermişti.

Kemalettin Özdemir

Erdoğan, “Evet bir keresinde cemaate yakın önemli bir isim Meral Akşener’e ait olduğunu söylediği bir kaset getirdi ve bir kadına yakışmayacak hareketleri olan bu kaseti izlememi istedi. Ben de bu bir iftiradır diyerek izlemeyi reddettim, izlemedim. Kaseti bana getiren şahıs Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı Mustafa Yeşil’dir. Yeşil’in getirdiği kasetteki erkek ise ilahiyat Profesörü Kemalettin Özdemir’dir (eski Fethullahçı)” demişti.

Akşener, bu iddialar ateş püskürmüş ve avukatlarını harekete geçirmişti.

Bu konuda mahkemeye giden Akşener’in Abdullah Çatlı ile ilgili iddialara ilişkin bunu yapmaması, sisler bulvarındaki dedikodu trafiğini epey yoğunlaştırıyor.

Yorumlayın

Your email address will not be published.