Maya bilgisayarındaki kıyamet şifreleri 2020’yi mi işaret ediyor?

2 dakikalık okuma

Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın birçok bölgesindeki kaos rüzgârları (Korona Virüs, depremler, yangınlar, savaşlar), “Mehdi sonra da Mesih sonra da kıyamet gelecek” diyenlerin (ki bunlardan biri de Erdoğan’ın başdanışmanlarından biriydi)” ekmeğine yağ sürüyor.

Öyle ki Netflix bile “Mesih” adlı bir diziyi gösterime sokup, dünyanın bu konudaki kolektif bilincine çomak sokuyor.

Peki Mehdi sonra Mesih ve sonra da kıyamet insanlığın çok mu yakınında?

ABD Ulusal Güvenlik Ajansı’nın (NSA) “Çok Gizli” ibareli Mayalar’ın kullandığı bilgisayarlarla ilgili bir raporu konuya ilişkin ilginç ipuçları ile dolu.

NSA raporunda (153 sayfa) , Mayalar’ın bir tür görsel bilgisayar kullandıkları ve bu bilgisayar yardımıyla özellikle karmaşık astronomik hesaplamaların üstesinden gelindiği kaydediliyor.

Raporda, bilgisayar aracılığıyla söz konusu astronomik hesaplamalardan bir takvim oluşturulduğu ve bu takvimden yola çıkılarak Mehdi, Mesih ve kıyamet için “şu tarihte geliyorlar” demenin olanaksızlığına dikkat çekiliyor.

Fakaaat, Maya bilgisayarında 2020 yılına işaret edildiğini ve bu yılın kaos ağırlıklı yeni bir döneme işaret ettiğini söyleyenler de var. Bunlara göre, NSA bu konuyu özellikle paniğe mahal olmaması için pas geçmiş.

Peki, sizin bilgisayarlar ne diyor bu konuda?

Yorumlayın

Your email address will not be published.

Önceki Yazı

Türk gettosu Paterson’a Türk Emniyet Müdürü

Sonraki Yazı

Rita Ora, “entel” olayım derken “dantel” oldu