Leyla Alaton: “Herkesi feminist yapmak istiyoruz”

TurkishWIN tarafından Yeditepe Üniversitesi’nde düzenlenen Genç Kadın Kariyer Günü etkinliğinde konuşan Alarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Alaton, “Feministlikten çok bahsediyorum ama aslında eşitlikçi bir toplum için, equalist toplum için bunu savunuyorum Herkesi feminist yapmak istiyoruz ama eşit yapmak için bunu istiyoruz. Bu düşünce şekline herkesi davet edin” dedi.

Alaton, feminizmi ön plana çıkaran bir iş insanı. Buyrun Leyla Alaton’un feminizm ağırlıklı fotoğraf albümünden seçtiklerimize:

Leyla Alaton kimdir?

Mottosu, “Freenhappy” (Özgür ve mutlu) olan Leyla Alaton, Notre Dame de Sion mezunudur.

Üniversiteyi A.B.D.’ nin New Jersey eyaletinde Fairleigh Dickinson Üniversitesinde, İş İdaresi ve Yöneticilik üzerine okudu.

Masterını New York Üniversitesinde, Sosyal Bilimler dalında tamamladı.

1986’da Alarko’da Pazarlama alanında çalışmaya başladı.

1993 yılında, kendi şirketi olan Megatrend Halkla İlişkiler Danışmanlık

şirketini kurdu.

Aérospatiale Alcatel gibi Dünya Devlerine danışmanlık yaptı.

1992 yılında, Milli Prodüktivite Merkezi tarafından ‘Yılın İş Kadını’ seçildi.

1993 yılında, Davos Dünya Ekonomik Forumu bünyesinde ilk defa seçilen ‘Geleceğin Liderleri’ndendi.

Alarko Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Alvimedica, Tıbbi Ürünler San. ve Dış Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi görevlerini yürütmekte olan Leyla Alaton Türk-Fransız ilişkilerine katkılarından dolayı Fransa’nın en büyük devlet nişanı olan Légion d’Honneur ile ödüllendirilmiştir.

Cartier Dünya Kadın Girişimcilik Ödülü Jüri Üyesi, Womens Forum, New Museum, New York Leadership Council Üyesi, GYİAD Kurucu Üyesi, KAGİDER Kurucu Üyesi, GIF Üyesi, Darüşşafaka Eğitim Kurumları Danışma Kurulu Üyesi, Contemporary Art İstanbul Danışma Kurulu Üyesi, Bir Dilek Tut Derneği Danışma Kurulu Başkanı ve WPO üyesidir.

Kadın Hakları, Kadının güçlenmesi, Girişimcilik vs. gibi konularda TV.’de, üniversitelerde çeşitli dernek ve vakıflarda aktif ve popüler bir konuşmacıdır. İki erkek çocuk annesidir.

Yorumlayın

Your email address will not be published.