Konu Erdoğan’ın proje takımı Başakşehir olunca, yandaşlar sus pus…

2 dakikalık okuma

Neredeyse Erdoğan’ın açıkça arkasında kendisinin olduğunu açıkladığı Başakşehir proje takımını eleştirenler terörist olarak ilan edilecek…

Bu çerçevede yandaş medyada Başakşehir ile ilgili en küçük bir eleştiriye bile yer verilmiyor.

Bunun son örneği Başakşehir takımının Antalya deplasmanında açık seçik hakem Mete Kalkavan tarafından kollanmasında yaşandı.

Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzonspor maçlarında spor kanalları uzun uzun “hakem kararlarını” değerlendirirken, Başakşehir lehine verilen birçok hatalı kararın olduğu maçın konuşulmamasına taraftarlardan tepki geldi.

Spor yorumcularına göre Başakşehir maçı 9 kişi tamamlaması gerekirken Antalyaspor’un da muhtemel bir penaltı pozisyonunun VAR’da incelenmemesi bardağı taşırdı.

Başakşehirli Emre Belözoğlu’nun Antalyasporlu oyuncuya dirsek atması sonrasında kart görmemesi de tepkileri artırdı. Öyle ki Hakem Mete Kalkavan bir pozisyon sonrasında taç atışını Başakşehir’e verdi ancak Başakşehirli futbolcu Arda Turan, topun kendisinden çıktığını söyledi. Buna rağmen Kalkavan kararını değiştirmeyince Arda Turan topu doğrudan auta göndermek zorunda kaldı.

Geçtiğimiz sene Başakşehirli Arda Turan’a kırmızı kart gösteren hakeme bir sene boyunca Başakşehir maçı verilmemesinin hakem kararları üzerinde etkili olduğu belirtilirken, taraftarlar “#ProjeTakımıBaşakşehir” etiketiyle çok sayıda mesaj paylaşmıştı..

Yorumlayın

Your email address will not be published.