Kardeşinin cenazesinde Erdoğan’a isyan eden Yarbay Mehmet Alkan’a linç

Beytüşşebap’ta PKK ile çıkan çatışmada şehit olan Yüzbaşı Ali Alkan’ın cenazesinde Erdoğan’a ve AKP’ye isyan eden şehitin ağabeyi Yarbay Mehmet Alkan’a, “saray”dan gelen talimatla linç kampanyası başlatıldı. AKP’li troller, yarbayın Alevi ve PKK’lı olduğunu öne çıkarıp, aşağılık bir karalama kampanyasına imza attılar. Yarbay Mehmet Alkan’ın cenazedeki isyanı, Anadolu Ajansı tarafından sansürlendi. Twitter fenomeni Fuat Avni de, linç kampanyasının bizzat Erdoğan ve yakın çevresi tarafından düzenlendiğini duyurdu.

yarbaymehmetalkan1

Evet şehit yüzbaşı Ali Alkan’ın Osmaniye Enverül Hamit Camii’ndeki cenaze töreninde öfke seli vardı. Şehit yüzbaşının ağabeyi Jandarma Yarbay Mehmet Alkan’ın isyanı, törene damgasını vurdu. Üniformasıyla cenaze törenine katılan Yarbay Mehmet Alkan, “Burada vatan evladı, 32 yaşında, daha vatanına, sevdiklerine, dünyaya doymadı. Bunun katili kim, bunun sebebi kim, düne kadar çözüm diyenler ne oldu da sonuna kadar savaş diyor. Kendileri gitsin savaşsın.” diye isyan etti.

Yarbay Mehmet Alkan, Enerji Bakanı Taner Yıldız’ın “Şehit olmak istiyorum” şeklindeki sözlerine de atıfta bulunarak, “Saraylarda 30 tane korumayla gezip, zırhlı arabalara binip ‘Şehit olmak istiyorum’ diye bir şey yok. Git o zaman oraya git” diye haykırdı.

yarbaymehmetalkan2a

Bu isyanın üzerinden birkaç saat geçtikten sonra sosyal medyada AKP’li troller (Ki Erdoğan’ın kızı Sümeyye ve Saray danışmanı Mustafa Varank tarafından yönetildikleri biliniyor) Yarbay Mehmet Alkan’ın Alevi olduğu hatta ve hatta PKK’lı olduğu söylenerek tam anlamıyla aşağılık bir karalama kampanyası başlatıldı.

yarbaymehmetalkan3

Yarbay Mehmet Alkan’a karşı girişilen linç kampanyası, büyük tepki topladı.

Yorumlayın

Your email address will not be published.