Jeff Bezos, pandemiyi fırsata çevirdi, serveti 200 milyar dolara yaklaştı

Amazon’un kurucusu, Washington Post gazetesinin sahibi Jeff Bezos’un servetinde bu hafta içinde 2.2 milyar dolar daha arttı. Bezos, böylece dünyanın 200 milyar dolarlık servete sahip ilk kişisi olmaya bir adım daha yaklaştı.

Forbes’in haberine göre Bezos’un şirket hisseleri salı günü yüzde 1,2 oranında artarak ABD’li milyarderin servetine  2,2 milyar dolar daha ekledi. Bezos’un net serveti böylece 199,7 milyar dolara ulaştı.

Bezosu’un piyasa değeri 1,68 trilyon dolar (yaklaşık 12 trilyon 400 milyar TL) olan Amazon’un hisselerinin yüzde 11,1’ni elinde bulundurması nedeniyle şirket hisselerindeki ufak değişimler kişisel servetine de yansıyor.

Koronavirüs pandemisi sırasında çevrimiçi alışverişin artması nedeniyle Amazon’un hisseleri yüzde 55’ten fazla bir artış elde etmişti. Bezos’un serveti de bir yıldan kısa sürede neredeyse 86 milyar dolar (635 milyar TL) artmıştı.

Ünlü milyarder tarihteki en maliyetli boşanmayı geçen yıl gerçekleştirmeseydi şimdiye kadar 200 milyar dolarlık sınırı geçmiş olacaktı.

Bezos geçen yıl temmuz ayında McKenzie Scott’la 25 yıllık evliliğini sonlandırmış ve sahip olduğu Amazon hisselerinin dörtte birini eski eşinin üzerine geçirmişti.

Yorumlayın

Your email address will not be published.