İzmir’de camilerde “Çav Bella” okundu, çarşı pazar fena karıştı

2 dakikalık okuma

İzmir’de bazı camilerde hoparlörlerden faşizme karşı direnişin simgelerinden Bella Ciao (Çav Bella) şarkısı okundu, sosyal medyada deprem oldu.

İzmir Müftülüğü, ildeki bazı camilerin hoparlörlerinden müzik yayını yapılmasına ilişkin inceleme başlatıldığını ve bu konuda suç duyurusunda bulunulduğunu bildirdi.

Müftülük açıklamasında şöyle denildi:

“Bugün (dün) saat 17.00 sularında ilimizin çeşitli bölgelerindeki bazı camilerimizin hoparlörlerinden kimliği belirsiz kişilerce merkezi sistemimizin frekansına korsan şekilde müdahil olmak suretiyle bir sabotaj gerçekleştirilmiştir. Konu ile ilgili gerekli suç duyurusunda bulunulmuş ve gerekli inceleme başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Öte yandan Emniyet de konu hakkında araştırma başlattı. 

Bu arada, eski İzmir CHP İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir’in camilerde Çav Bella okunmasını destekleyici yöndeki paylaşımları, sosyal medyada olayın sorumlusunun “CHP Zihniyeti” olduğuna ilişkin çok sayıda mesaj atılmasına neden oldu.

CHP, söz konusu kişinin partiyle ilişkisinin bulunmadığını açıkladı, Banu Özdemir de Twitter hesabına kısıtlama getirdi.

Tabii anında Tayyibancı trollere de gün doğdu. Bindirilmiş trol kıtaları, “camiler kırmızı çizgimiz”, “Ayasofya açılsın” (Ne alakaysa) mesajları paylaşarak kutuplaştırma pazarına büyük bir katkı yaptılar.

İşin özeti, Çav Bella çalındı çarşı pazar karıştı; at izi it izine de…

Yorumlayın

Your email address will not be published.

Önceki Yazı

Libya’da iki MİT’çi, Erdoğan’ın da adının geçtiği o “çok gizli” belgeler yüzünden mi şehit düştü?

Sonraki Yazı

Kylie Jenner’dan “seks sattırır” kampanyası