İtalyan dedektiflerin yakaladığı Bilal Erdoğan’ın yalanları

/

İtalya’da hakkında kara para aklama soruşturması yürütülen Bilal Erdoğan’ın ticari faaliyetlerini nasıl gizlediği dedektiflerce ortaya çıkarıldı. Bilal Erdoğan, hem soruşturma kapsamında verdiği belgelerde hem de doktora yaptığı Johns Hopkins Üniversitesi’ne verdiği özgeçmişinde sahibi olduğu şirketleri saklamış. İşte JÖNTÜRK farkıyla detaylar:

Bilindiği üzre Bilal Erdoğan, Johns Hopkins Üniversitesi’nin İtalya’nın Bologna kentindeki kampüsünde doktora eğitimine başlamış daha sonra da hakkında başlatılan (Uzanlar’ın şikayeti ile) kara para aklama soruşturması nedeniyle apar topar eşi ve çocuklarıyla Türkiye’ye geri dönmüştü.

Bir Bologna mahkemesi de 15 Temmuz darbesinin hemen sonrasında BSilal Erdoğan’la ilgili soruşturmakapsamında altı ay daha araştırma yapılması için polis dedektiflerinin görevlendirilmesine karar vermişti.

İşte görevlendirilen bu dedektifler, Bilal Erdoğan’ın, ticari faaliyetlerini gizlediğini ortaya çıkardılar. Bilal Erdoğan hem soruşturma kapsamında avukatı aracılığıyla verdiği belgelerde hem de Johns Hopkins Üniversitesi’ne verdiği özgeçmişinde sahibi olduğu şirketlere ilişkin en küçük bir bilgi vermemiş. İşte Bilal Erdoğan’ın o özgeçmişi:

İşte Bilal Erdoğan’ın o özgeçmişi:

Yalanlar, yalanlar…

Oysa Bilal Erdoğan’ın sakladığı ticari ilişkileri, akademik kariyerinden çok daha parlak:-) İşte o ilişkileri:

BİLAL ERDOĞAN’IN MAL VARLIĞINDAKİ ÖNLENEMEYEN ARTIŞ

Bu arada Bilal Erdoğan ile ilgili olarak yürütülen soruşturma dosyasında, çeşitli tapeler de bulunuyor. Bu tapeler arasında Recep Tayyip Erdoğan ile Bilal Erdoğan arasında yapılan ve 17–25 Aralık soruşturması ile ortaya çıkan “paraların sıfırlanması”na ilişkin olan da bulunuyor.

Yorumlayın

Your email address will not be published.