İsveç’te çizme, gamalı haç ve striptiz!

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün resmi ziyarette bulunduğu İsveç’te Kraliçe Silvia’nın giydiği çizmeler tartışma yarattı. İşte önce o tartışma ardından da gamalı haç ve striptiz mevzuları:

Evet Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül, İsveç Kraliyet ailesi tarafından yüksek ilgiye mazhar olarak karşılandı.

Karşılama sırasında Kraliçe Silvia’nın giydiği kahverengi çizmeler, İsveç’te bazı kesimler tarafından “Böyle bir karşılamaya uygun değil” diye eleştirildi. Bazıları da siyah çizmelerin Kraliçe’nin giydiği kıyafete daha uygun olacağını ileri sürdü.

isveckralice3

Prens Carl Philip’in bile annesinin giydiği çizmelerden memnun olmadığı bu fotoğraf eşliğinde konuşuluyor.

Buna karşın “Çizmeler, aslında bacaklarını saklamak için özellikle giydi. Siyah renk ise çok fazla ‘cenaze” çağrışımı yapacaktı. Bu nedenle kahverengi rengi seçti” diyerek Kraliçe’ye destek verenler de var.

Evet, İsveç’te şimdi bu çizmeler tartışılıyor.

Gelelim gamalı haç meselesine.

İsveç Kraliyet ailesi birkaç aydır bir fotoğraftan fena halde şikayetçi. Expressen gazetesinde yayımlanan bir fotoğrafta Kraliçe Silvia, “Nazi geçmişini” ( Babasının Nazi olduğu biliniyor) silmeye çalışırken eşi Kral Gustaf ise bir çıplak modelin üzerinde pizza yerken aynen aşağıdaki gibi canlandırılıyor.

isveckralice5

İsveç Kraliyet ailesi söz konusu resimle ilgili yasal yollara başvurmuş durumda.

..Ve son olarak striptiz konusu…

Bu konuda da hedefte Kral Gustaf var. Kralın, sık sık striptiz kulüplerine gittiği ve çılgın seks partilerine katıldığı birkaç yıldır gündeme geliyor. Bunun ispatı olarak da şu fotoğraf gösteriliyor:

isveckralice4

Kral Gustaf her ne kadar fotoğrafın fotomontaj olduğunu açıklasa da İsveç kamuoyunu tam olarak tatmin edemedi. İsveç’te Kralın seks partilerine düşkünlüğüne inananların sayısı epey yüksek.

İyi de İsveç Kraliyet ailesi, bizimkilerle neler konuştu?

Yorumlayın

Your email address will not be published.