İşte Soros’un Türkiye’de yeni “Soros çocukları” devşirme planı

/

JÖNTÜRK klavyeleri haber bombardımanını sürdürüyor. Sırada şimdi de Türkiye’de son günlerde özellikle Osman Kavala’nın şahsında tartışılan George Soros’un Türkiye’ye yönelik yeni planının detayları var.

Plan, eğitim ağırlıklı.

Hedef ise, özellikle Soros ideallerine (diktatörlere karşı mücadele edecekmiş, fikir hürriyetinden yana olacakmış falan filan) sahip çıkacak yeni “Soros çocukları” yetiştirmek.

George Soros, bu plana ilişkin işaret fişeğini bu yılki Davos Zirvesi’nde 1 milar dolarlık Açık Toplum Üniversitesi Ağı’nı (Open Society University Network-OSUN) anlatarak yakmıştı.

Buna göre plan, devşirilecek öğrenciler ABD’deki Bard Üniversitesi (Bard College) ve Macaristan’daki Merkez Avrupa Üniversitesi (Central European University) aracılığıyla seçilecek.

Planın işlemesinden Bard Üniversitesi Rektörü Leon Botstein (Aynı zamanda Merkez Avrupa Üniversitesi yönetiminde) sorumlu olacak.

Leon Botstein

Plan, Türkiye’den Koç Üniversitesi ile her alanda akademik işbirliğini öngörüyor.

Aralarında Sabancı, Ege, Bilkent, Kocaeli, Afyon Kocatepe, Gazi, Selçuk Üniversiteleri ile de araştırma işbirliği ve Erasmus ağırlıklı olarak öğrenci değişimi hedefleniyor.

Plan çerçevesinde Türkiye’deki üniversitelerle ilişki de Bard Üniversitesi öğretim üyelerinden Nesrin Ersoy McMeekin’in sorumluluğunda.

Nesrin Ersoy McMeekin

Soros, Türkiye’de Açık Toplum Vakfı aracılığıyla örgütlenmişti. Türkiye’de şu ana kadar aralarında Ahmet Davutoğlu, Can Dündar, Erdoğan ve kızı Esra Albayrak (TIKLAYIN) gibi isimlerin de olduğu birçok tanınmış isim “Soros Çocuğu” olarak Soros ideallerine hizmet etmişti.

Türkiye’deki Soros çocuklarının listesi için TIKLAYIN.

Yorumlayın

Your email address will not be published.