İşte o mektup: Trump’tan Erdoğan’a “Aptal olma…”

ABD Başkanı Donald Trump’tan, Recep Tayyip Erdoğan’a terbiye ve nezaket sınırlarını aşan Suriye mektubu… İşte Fox News tarafından yayımlanan ve sonrasında Beyaz Saray tarafından doğrulanan o mektup:

Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyine askeri harekat başlattığı 9 Ekim tarihini taşıyan mektupta Trump, Erdoğan’a şöyle hitap ediyor:

Gel iyi bir anlaşma yapalım. Siz binlerce insanı katletmekten sorumlu olmak istemezsiniz, ben de Türk ekonomisini mahvetmekten -ki yapacağım- sorumlu olmak istemem. Rahip Brunson konusunda bunun küçük bir örneğini gösterdim size.

Bazı sorunlarınızı çözmek için çok çalıştım. Dünyayı hayal kırıklığına uğratmayın. Büyük bir anlaşma yapabilirsiniz. General Mazlum sizinle görüşmek istiyor. Ve geçmişte asla vermeyecekleri tavizleri vermeye niyetli. Yeni elime geçen mektubunun bir kopyasını gizli olarak gönderiyorum.

Bu konuyu doğru ve insani bir yolla hallederseniz tarih size olumlu bakacak. Eğer iyi şeyler gerçekleşmezse tarih size ebediyen şeytan olarak bakacak. Sert adam olmayın! Aptal olmayın!

Daha sonra sizi arayacağım!

Saygılarımla.


Çok su götürür bu mektup.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir