İşte İYİ Parti’den babası yüzünden istifa eden o güzel

2 dakikalık okuma

Ayça Altınok, babası AKP’den aday olunca daha birkaç ay önce üye olduğu İYİ Parti’den istifa etti.

Meral Akşener, 19 Haziran 2018’deki Düzce mitinginde Altınok’u “Efsane belediye başkanının kızı” sözleriyle tanıtmış ve İYİ Parti rozetini takmıştı.

Ancak babasının AK Parti’den adaylığının kesinleşmesinin ardından Ayça Altınok’un İYİ Parti’den ve Genel İdare Kurulu (GİK) üyeliğinden istifa ettiği ortaya çıktı.

Ayça Altınok, İYİ Parti’nin ekran yüzü olarak düşünülüyordu.

Altınok, istifasıyla ilgili şunları söyledi:

Babamın adaylığının kesinleşmesinin ardından sürece zarar vermemek, ikilik ve ayrılık görüntüsü vermemek adına bu kararı aldım. Kasım sonunda ise istifa dilekçemi verdim. Meral Hanım ile yüz yüze görüştük, sarıldık. Meral Hanım’ı çok seviyorum. Her zaman Meral ablam olacak. Sadece partiden ayrıldım. Kendisi ise bana ‘Kızım senlik bir şey yok. Kararına saygı duyuyorum. Kapım sana her zaman açık’ dedi ve vedalaştık.

Turgut Altınok, 1994-2009 yılları arasında üç dönem Keçiören Belediye Başkanlığı görevini üstlenmiş, 30 Mart 2014’te BBP’den Keçiören Belediye Başkanlığı’na aday olmuş ve yüzde 30 oy almıştı.

Daha sonra kaset kumpasıyla siyasetten ayrılmak zorunda kalan Altınok, önceki gün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın tanıtımıyla AK Parti’nin Ankara Keçiören belediye başkan adayı olarak siyasete geri döndü.

3 Comments

  1. Kenan İmirzalıoğlu’ndan uzak tutun !!! Benden söylemesi 🙂

Yorumlayın

Your email address will not be published.

Önceki Yazı

Dolar’dan Erdoğan ve Damat Berat’a: “Kimi kandırıyorsunuz?”

Sonraki Yazı

Enflasyon rakamlarında “emekli maaşı” hilesi