İşte İbrahim Çolak’ı intihar ettiren kendi kaleminden o taciz mesajları

Dinci mahallenin yazarlarından İbrahim Çolak (51) , sosyal medyada taciz mesajları ifşa olunca intihar etti.

Üç çocuk babası Çolak, kadınların #me too etiketi ile sosyal medyadan yaptığı ifşa paylaşımlarında tacizle suçlandı.

Bunun üzerine kendi hesabından şu paylaşımlarda bulunup evinde kalorifer borularına kendini asarak intihar etti:

Çolak’ın intiharı üzerine eski AK Parti Milletvekili Aydın Ünal, Twitter’da şu paylaşımda bulunarak, intihar haberini duyurdu:

Ünal’ın paylaşımında bahsettiği @LeylaSalinger adlı kullanıcıyla ilgili detaylar şöyle:

 “LeylaSalinger” isimli kullanıcı Twitter’da Çolak’a “Belki sizin de dilenecek bir özrünüz vardır ne dersiniz var mı öyle bir planınız?” diye sormuş, bunun üzerine Çolak, “Elbette ki üzüp incittiğim, özrün ötesinde helalleşmek istediğim insanlar var” yanıtını vermişti.

“LeylaSalinger” isimli kullanıcı bunun üzerine “İnanılmaz bir arsızlık seviyesi bu tebrikler. Helallik nedir? Gencecik kadınlara erotik mesajlar gönderip onları travmatize etmenizin karşılığı hellallik mi?” diye yazdı.

Daha sonra bu tweeti silen kullanıcı hesabını tamamen kapatmıştı.

​Öte yandan Çolak’ın intihar haberinin ardından “LeylaSalinger” isimli kullanıcının 2015 yılında Twitter hesabından yaptığı “Fethullah Gülen hakkında yakalama kararı çıkaran İst. 3 Sulh Ceza Hakimliğinin ben çapına, bağımsızlığına tüküreyim” paylaşımı da sosyal medyada gündem oldu.

Gelelim Çolak’ın söz konusu o mesajlarına…

İşte o mesajlar:

İbrahim Çolak’ın, sosyal medyadan yaptığı açıklamayla tacizi kabul etmesinin ardından intihar ettiğinin açıklanması yeni bir tartışmaya yol açtı.

Sosyal medyada kimi kullanıcılar linç kültürünün önlenemez bir noktaya ulaştığını savunurken yargı yerine sosyal medyanın ön plana çıkmasından endişe duyduklarını dile getirdi. Kimi kullanıcılar ise Çolak’ın yaptıklarından utandığı için değil ifşa olduğu için intihar ettiğini savundu.

İşte sosyal medyadan konuyla ilgili bazı mesajlar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir