İşte Gülen cemaatinin yaptığı fişlemeler (Her kurumda)

Fethullah Gülen ve saz arkadaşları, “AKP, MGK kararları uyarınca cemaati fişledi”” diyerek AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile iktidara veryansın etmeyi sürdürüyor.  Bunu, genlerine işlemiş mağduriyet edebiyatına sığınarak yapıyorlar; tabii ki yıllardır Emniyette, TSK’da, eğitimde, üniversitelerde, yargıda kendi yaptıkları fişlemeleri ve de kararttıkları hayatları gizleyerek.

Evet Fethullah Gülen cemaatine bağlı polislerin Emniyet Genel Müdürlüğü’nde yaptığı fişlemenin belgeleri hâlâ tazeliğini koruyor.  Bu belgeler,  AKP milletvekili Şamil Tayyar’ın “Emniyet cemaate teslim edildi” sözlerinin de bir kanıtı niteliğinde.

İşte o fişleme kayıtlarından biri:

Bu, cemaatçi polislerin, Emniyet Genel Müdürlüğü’ndeki çalışma arkadaşları hakkında yaptıkları fişleminin yalnızca bir örneği. Cemaat hakkında yazdığı kitap nedeniyle yargılanıp hapse atılan ve daha sonra serbest kalan gazeteci Ahmet Şık, fişlemenin tüm Emniyet Genel Müdürlüğü’nü kapsayan boyutta olduğunu söylüyor.

Cemaatin fişleme uygulamaları yalnızca Emniyet ile sınırlı değil.

ODTÜ başta olmak üzere birçok üniversitede cemaatin velileri dahil öğrencileri fişlediği biliniyor. Öyle ki öğrencilere dini kökenleri baz alınarak numaralar bile verilmiş.

Milli Eğitim’e bağlı okullarda, yargıda, politikada (Deniz Baykal bu konuda bir konuşsa) cemaatin yaptığı fişlemeler de cabası.

Ha, Ergenekon ve Balyoz davalarına ilişkin olarak suçlananlarla ilgili AKP iktidarına verilen dinleme, fişleme desteği de unutulmamalı.

Pardon, “fişleme” mi demiştiniz?

Yorumlayın

Your email address will not be published.