İşte Gara’da olanlar: Asıl hedef Karayılan’dı ve infazların şok detayları

JÖNTÜRK klavyeleri, detay bombardımanını sürdürüyor. Sırada şimdi herkesin “Ne oldu” diye sorduğu Gara operasyonunun detayları var.

Alınan istihbarat, 10 Şubat’ta terör örgütü PKK’nın üst düzey yöneticilerinden Murat Karayılan’ın Gara’da olacağını “büyük olasılıkla” gösteriyordu.

Bu çerçevede gizlilik içerisinde gereken hazırlıklar yapılıyor, operasyonla ilgili Kuzey Irak yönetimi ve ABD ile de tüm detaylar üzerinde olmasa bile görüş alışverişinde bulunuluyordu.

Fakaaat her nasılsa Murat Karayılan ve ekibinin kulağına birileri kar suyunu kaçırıyor ve Gara’ya gitmemeleri sağlanıyordu.

Kuş uçmuştu.

Operasyon başladığında güvenlik güçlerinin Murat Karayılan’ın bölgede olmadığından haberleri yoktu.

Buna karşın hava desteğiyle bölgeye komandolar indirilmiş ve “tüyo”yu almış teröristlerle sıcak temas sağlanmıştı.

İşte bu çatışma ortamında güvenlik güçleri, iki teröristi yakalıyor ve onlardan bölgedeki bir mağara aralarında 12 Türk asker ve polisinin bulunduğu 13 kişinin tutulduğunu ve mağaraya giriş için detayları öğreniyordu.

Yani, terör örgütünün 4-5 yıl önce kaçırdığı asker ve polislerimizin Gara’da olduğu orada öğreniliyordu.

Bunun üzerine mağaranın bulunduğu alana yönlendirilen timler, operasyona başlıyor ve mağaradaki teröristlerle (6 kişiydiler) önce mağara girişinde sonra da içinde çatışmaya giriyordu.

İşte bu esnada mağaradaki teröristlerden “Şorej” kod adlı Kamuran Ataman adlı terörist, telsizle aldığı emir (Sözde Gare sorumlusu Cuma Biliki’den) doğrultusunda 12 Türk güvenlik görevlisi ile 1 Iraklı Kürdü kalaşnikof tüfeğinden çıkan kurşunlarla infaz ediyordu.

Kamuran Ataman (solda) ve Cuma Biliki

Uzun süren çatışmaların ardından güvenlik güçlerimiz, mağaradaki teröristleri etkisiz hale getiriyor ve bir köşede 12 asker ve polisimizin cesetlerine ulaşıyordu.

Olayın duyulmasının ardından terör örgütü önce “Hava bombardımanı sonucu öldüler” yalanına sarıldı. Fakaaat, terör örgütü PKK, bu yalana kimse inanmayınca şimdi de “Mağarayı ele geçiren Türk güvenlik güçleri kaçırılan askerleri başlarına sıkarak infaz etti” propagandası yapmaya başladı.

Yorumlayın

Your email address will not be published.