İşte Fethullah Gülen-Tuncay Güney yakınlığının kanıtı!

/

Fethullah Gülen ve saz arkadaşları tarafından sürekli inkâr edildi. Ergenekon davasının ajan-katalizörü Tuncay Güney’in Fethullah Gülen ile bir ilişkisinin olmadığı söylendi. Oysa kazie-i anha hiç de öyle değil…

Önce hafızaları şöyle bir tazeleyelim:

Tuncay Güney bir otomobil dolandırıcılığı olayı nedeniyle 2001 yılında polis tarafından sorgulanıyor. Burada anlattıkları ve sonrasında evinde bulunan belgeler aracılığıyla ünlü Ergenekon davası için düğmeye basılıyor.

Sorgusunda Gülen cemaatinden olduğunu söyleyen Tuncay Güney, sorgucularından Emniyet Amiri Ahmet İhtiyaroğlu’nun ifadesiyle “Fethullah Gülen ile ilgili sorularda terliyor.”

Bunun yanı sıra Güney, Fethullah Gülen ile Ergenekon sanıklarından emekli general Veli Küçük’ün aynı yapılanma içinde olduklarını da söylüyor.

Bilindiği gibi Güney daha sonra bir şekilde kapağı ABD’ye atıyor, oradan Kanada’ya geçerek “çakma Haham” olarak hayatını sürdürüyor.

tuncayguney1

Güney’in Gülen ve cemaat hakkındaki sözlerinin basın ve yayın organlarında yer almasının ardından, Gülen cemaatinin medya güçleri sıkı bir inkar taktiği uygulamaya başlıyor. Güney’in Fethullah Gülen ile hiçbir ilişkisinin olmadığı, “bir dönem yalnızca Samanyolu TV’de bir program yaptığı ve sonra da işine son verildiği” Gülen’in saz arkadaşları tarafından koro halinde söyleniyor.

…Ve her nedense bu inkâr taktiği tutuyor. Türkiye’nin mümtaz medya organlarında “Olur mu canım, Gülen kim Güney kim. Ne alâka” türünden yazılar yazılıyor.

Kısacası Gülen-Güney yakınlığı bir kanıta dayandırılamadığı için söylenti olarak hafızalarda unutulmaya bırakılıyor.

Ta ki JÖNTÜRK’ün bulduğu şu fotografik kanıta kadar:

Tuncay Güney, Fethullah Gülen’in hemen yanıbaşında

1994 yılının 29 Haziranı… Dedeman Otel’de Gülen cemaati tarafından kurulan Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nın açılış gecesi. Gülen geceye eski CHP Genel Sekreteri Kasım Gülek ile birlikte katılıyor. Cem Karaca da geceye çağrılı ve cemaati kırmayarak icabet ediyor. Karaca salona girdikten sonra Gülen’in ve Gülek’in yanlarına gelerek saygı gösterisinde bulunuyor. Karede Gülen’in hemen yanıbaşında Tuncay Güney de bulunuyor.

Bu da Fethullah Gülen’in “özel kalem müdürü” Tuncay Güney’le yine bahse konu toplantıda aynı kareye düşen diğer bir görüntüsü:

Eeee hani Tuncay Güney’in söyledikleri yalandı, Fethullah Gülen’in yanında bulunması imkânsızdı?…

Çok çapanoğlu var o işlerin içinde çok…

Yorumlayın

Your email address will not be published.