İşte Alaattin Çakıcı ile Sedat Peker’i barıştıran arabulucu: Atilla Yıldırım

/

Mafyanın önemli isimlerinden Alaattin Çakıcı ile Sedat Peker’in barışmalarına neden olan ismin yine yeraltı dünyasından Atilla Yıldırım olduğuna ilişkin haberler ayyuka çıkmış durumda.

Peki kim bu Atilla Yıldırım?

Sedat Peker’in sağ kolu olarak bilinen Atilla Yıldırım nasıl oluyor da, Alaattin Çakıcı gibi bir ismi barışma konusunda ikna edebiliyor?

Çakıcı’nın Peker hakkında “Ona etek giydireceğim” sözleri daha hafızalarda tazeliğini korurken hem de…

İşte bu noktada Atilla Yıldırım’ın ilişkileri, bugüne kadar mafya-futbol-siyaset üçgeninde yaptıkları büyük rol oynuyor.

Evet Atilla Yıldırım, bir yandan Sedat Peker’le birlikte çek-senet tahsilatı, haraç, arabuluculuk işleri yaparken diğer taraftan da Alaattin Çakıcı’nın talimatları doğrultusunda futbol piyasasına ayar vermeye çalışan bir isim.

Yıldırım, 1998 yılında Emniyet’te yaptıklarını, Sedat Peker’le, Alaatin Çakıcı ile ilişkilerini bir bir anlatmış.

Atilla Yıldırım, Sedat Peker

Sedat Peker’le birlikte Mehmet Ağar, Korkut Eken gibi isimlerle neler yaptıklarını, iş insanlarından nasıl paralar aldıklarını detaylarıyla söylemiş o ifadesinde.

Alaattin Çakıcı’nın talimatları ile 1997 yılındaki Futbol Federasyonu Başkanlığı seçimlerinde Abdullah Kiğılı yerine Alp Yalman’ın seçilmesi için Atilla Yıldırım’ın devreye girdiği de Emniyet kayıtlarında yer alıyor.

Alaattin Çakıcı, Mehmet Ali Yılmaz, Atilla Yıldırım ve Orhan Gencebay

Ha bu arada Alaattin Çakıcı, Sedat Peker gibi isimleri daha çok eski siyasetçi Mehmet Ağar ile ilişkilendirmeye çalışan eski MİT kontr-espiyonaj daire başkanı Mehmet Eymür de Yıldırım ile ilişkisi olan isimlerden.

Mehmet Eymür ve Atilla Yıldırım

Bu ilişkiler ağıyla ilgili ciltler dolusu kitap yazılır.

Biz burada sadece ima ile yetindik.

Atilla Yıldırım’ın özel albümünden birkaç tane de fotoğraf paylaşalım:

Yorumlayın

Your email address will not be published.