İstanbul hezimetinin faturası Damat Berat Albayrak’a mı kesilecek?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin sonrasında AKP’de “fatura kesilecek” olanlar için kazan harlı ateşle kaynatılmaya başlandı.

Fatura kesilecek olanlardan birinin de Damat Berat Albayrak olduğu AKP kulislerinde yüksek sesle dile getiriliyor.

Bunda en büyük etken olarak da Damat Berat Albayrak’ın, Recep Tayyip Erdoğan’ın 31 Mart gecesi seçim sonuçlarını kabul etmeye yönelik tavrını, etrafına İBB’den nemalanan bazı çevreleri (tarikatlar da var. Örneğin Erenköy Cemaati) de alarak tekrar seçim yapılması için yoğun olarak kulis yapması ve kayınpederini bir şekilde ikna etmesi gösteriliyor.

JÖNTÜRK’ün edindiği bilgilere göre Berat Albayrak, o günlerde seçimin yenilenmesi durumunda Binali Yıldırım’ın açık ara kazanacağına ilişkin güçlü öngörülerini (ekonomik öngörülerine benzemiş aslında:-) kendi yaptırdığı kamuoyu yoklamaları desteğinde Erdoğan’a iletmiş.

Bir diğer etken de, Damat Berat ile manken-sunucu Özge Ulusoy arasında yaşandığı iddia edilen ilişkiye ilişkin detayların bu seçim sürecinde ayyuka çıkması (TIKLAYIN).

Erdoğan’ın bu konuda “kol kırılır yen içinde kalır” şiarına sarılmasına rağmen, yaşananlar konusunda Berat Albayrak’a fena halde soğuk olduğu da gelen haberler arasında.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir