IŞİD’li teröristlerden mağdur tiyatrosu (Askerimizi yakanlar da içlerinde)

Suriye’de IŞİD’e karşı verilen mücadele sırasında ele geçirilen IŞİD’li teröristler tutuldukları hapishanelerde bir ağızdan çıkarcasına batılı medya organlarına “biz masumuz, “savaşan bizler değildik” diyerek mağduru oynuyorlar.

Bunun son örneği, New York Times’ın yine bir başka terör örgütü PKK-PYD-YPG kontrolündeki hapishanelerde tutulan genci yaşlısıyla IŞİD’li teröristlere ilişkin haberinde yaşandı.

Önce iki farklı hapishaneden görüntüler:

Hapisteki teröristlerin hemen hemen tamamı, IŞİD saflarında savaşmadıklarını yalnızca aşçılık, teknisyenlik gibi işlerde çalıştıklarını söylüyor.

Buna karşın bu teröristlerden bir bölümüyle ilgili savaşçı oldukları hatta ve hatta çoğu kişinin ölümünde (kafalarını keserek veya yakarak) rol oynadıkları yönünde güçlü şüpheler bulunuyor.

İki Türk askerinin diri diri yakılmasından ve onlarca Türk vatandaşının infaz edilmesinden sorumlu olan IŞİD’li teröristlerden bazılarının da bunlar arasında olabileceği gelen haberler arasında.

New York Times, yazısında söz konusu hapishanelerde tutulan IŞİD’li çocukların “gelecek kaygıları”nı da satırlarına taşıdı; masumiyet elbisesi giydirmeye çalışarak.

Oysa, o çocuklar daha birkaç ay öncesine kadar boylarından büyük silahlarla dolaşıp, infaz törenlerinde başrol oynuyorlardı.

Kuşkusuz, bu teröristler, her ülke için endişe konusu.

Eğer, Türkiye bu konuda gerekli adımları atmazsa, PYD-YPG-PKK’nın “Biz IŞİD’le savaştık ve onları şu an kontrol altında tutuyoruz. Türkiye bize saldırırsa kontrol dışında kalacaklar” diyerek yaptıkları propagandaya büyük bir katkı sağlanmış olacak.

Yorumlayın

Your email address will not be published.

Önceki Yazı

Rita Ora bir adım atınca hem alttan hem üstten…

Sonraki Yazı

Erdoğan ve ailesinin serveti CIA’nın “Kızıl Hücresi”nin takibinde

EDİTÖR'DEN