İntihar ettiren resim!!!

Yukarıda görülen bu etkileyici resmin pek çok insanı intihara sürüklediği söyleniyor. İntihar edenler arasında özellikle şizofrenler, çok hassas yapıda olanlar ve depresyonda olan kişiler olduğu biliniyor. Peki, bu insanlar neden intihar ediyor?

Uzmanların ve psikiyatrların değerlendirmelerine göre, özellikle psikolojik rahatsızlıkları olan kişiler, resme uzun süre bakarak bir şeyler bekliyor ve rahatsızlıklarından dolayı bozuk psikolojide oldukları için resmi farklı boyutlarda farklı biçimlerde görüyorlar.

Devamında ise resme bakmayı bitirdikten sonra, yerde devamlı resimdeki kızı hayal ediyor ve yanlarından, önlerinden geçen herkesin yüzünü bu kızın yüzü gibi görüyorlar.

Bu kişiler yine hastalıklarından dolayı kızla konuştuklarını sanıyor ve dışarıdan bakıldığında ise kişi kendi kendine konuşuyormuş gibi görülüyor. Son olarak intiharlarının nedeninin resimdeki kızdan ölüm emri almak gibi halüsinasyonlar gördüklerinden kaynaklandığı tahmin ediliyor.

Diğer taraftan Yunan mitolojisine göre bu resim, uzun süre gözlerine bakanı lanetliyor. O yüzden bakanlar taş kesiliyor. Bu sebeple bir müzede bulunan resmin kafasının ters durduğu söyleniyor.

3 Comments

Yorumlayın

Your email address will not be published.