Hava Kuvvetleri’nde tarikatçı pilot rahatsızlığı! İşte halen uçan o pilotlar

/

JÖNTÜRK klavyeleri haber bombardımanını sürdürüyor. Sırada şimdi de Türk Hava Kuvvetleri’nde halen görevde olan tarikatçı pilotlar krizi var.

İşte detaylar:

Hava Kuvvetleri’nde FETÖ’cülerin bir bir temizlenmesinin ardından, yaşanan pilot açığı herkesin malumu.

Bu açığı gidermek için Hava Kuvvetleri’nden ayrılan eski ve yeni pilotlar göreve çağrılmıştı.

Beklenen geri dönüş olmayınca da çıkarılan KHK ile ayrılan tüm pilotlara cazip ücretlerle üç yıl görev zorunluluğu getirilmişti.

Sonra, bu zorunlu görev süresi 6 yıla çıkarılmıştı.

Bu aşamada firari FETÖ’cü subayların yönettiği propaganda makinası devreye sokuldu.

Ardı ardına geri dönen pilotların durumdan rahatsız oldukları ve bunun için uçuşlara çıkmadıkları (boykot ettikleri) yazılıp çizilmeye başlandı.

Oysa kaziye-i anha öyle değildi.

Geri dönen pilotların büyük bölümü, Hava Kuvvetleri’nde halen görev yapan bazı pilotların tarikatlarla ilişkilerinden rahatsızlardı.

Nitekim, o FETÖ’cü hainlerden biri sosyal medyada, Hava Kuvvetleri’nde FETÖ’cülerin tarikatlara nasıl destek verdiğini, kendine göre masalsı ve de kumpas kurmaya çalıştıkları bir pilotu merkeze oturtarak şöyle itiraf ediyordu:

Aklı sıra İsmailağa cemaatine mensup iki pilotla ilgili soruşturma açılmasını isteyen laik görüşe sahip üsteğmenle dalga geçmeye çalışırken, o hain, FETÖ’cü komutanların tarikatçılara nasıl kol kanat gerdiğini, Hava Kuvvetleri’ndeki tarikatçı yapılanmayı bir güzel anlatıyordu aslında.

Erdoğan ve İsmailağa tarikatınin sözde şeyhleri

Edindiğimiz bilgilere göre, bu iki İsmailağa mensubu pilot halen görevdeler.

…Ve de göreve geri dönen FETÖ mağduru ya da kendi isteğiyle ordudan ayrılan pilotların en önemli şikayet konularının başında geliyorlar.

Şikayetin bu denli şiddetli olmasının nedeni de, Hava Kuvvetleri’nde görev yapanlar arasında yalnızca o iki İsmailağa mensubunun değil Menzil başta olmak üzere tarikatçı olarak bilinen çok sayıda pilotun olması.

Yorumlayın

Your email address will not be published.