Hakan Fidan ile Yasin el Kadı ve çok derin trafik kazası

/

Aslında olayın ardından tam 6 ay geçmiş ve “Penguen” uyarmasaydı hiç haberimiz olmayacaktı. İşte JÖNTÜRK farkıyla Recep Tayyip Erdoğan, Hakan Fidan, Yasin El Kadı,  Mustafa Latif Topbaş ve Bilal Erdoğan’ın adlarının geçtiği o kazaya ilişkin detaylar:

Önce adı geçen kişilerle ilgili hatırlatmalar:

Yasin el Kadı

Yasin El Kadı: 2001 yılında BM ve ABD tarafından  ”El Kaide’yi  finanse ediyor” diyerek kara listeye alıp mal varlığını dondurdukları Arap iş adamı.  Erdoğan o dönem, kendisine kefil olduğunu açıklamış ve büyük tepki görmüştü. Nihayet 2012 yılında BM Güvenlik Konseyi, Kadı’yı aklamış ve mal varlığı üzerindeki blokeyi kaldırmıştı. Kadı, bazı kaynaklar tarafından Erdoğan’ın kasası olarak gösteriliyor. Uzun süredir Türkiye’de olduğu bilinen Yasin El Kadı’nın BİM (Erdoğan’ın oğlu da ortak), Ülker, Al Baraka şirketleriyle ve bu şirketlerdeki ailelerle çok yakın ilişkileri olduğu biliniyor.

Mustafa Topbaş

Mustafa Latif Topbaş: Erenköy Cemaati lideri Osman Nuri  Topbaş’ın kuzeni Mustafa Latif Topbaş, cemaat üyesi olmasının yanısıra, Ülker ailesi ve Özallarla ilişkileriyle tanınıyor. Mustafa Latif Topbaş, dünyanın en zenginleri listesinde de yer alıyor. Topbaş ailesi, Bahariye Mensucat, BİM, Al Baraka’daki ortaklıklarıyla biliniyor. (Daha fazla bilgi için Faizle yapılan faizsiz bankacılık haberimizi okumak için TIKLAYIN.)

Hakan Fidan: MİT Müsteşarı.

Recep Tayyip Erdoğan ve Bilal Erdoğan: Baba oğul (Tanıyorsunuz diye düşünüyoruz).

Evet bu kısa hatırlatmalardan sonra gelelim şimdi kaynağımız Penguen’in anlattıklarına:


“15 Şubat 2013 tarihinde Ankara’da MİT müsteşarı Hakan Fidan’ın makamında ilginç bir görüşme yapıldı. Fidan, Yasin El kadı ile o gün bir araya geldi. Yasin El Kadı görüşmeden sonra İstanbul’a döndü. Bir gün sonra yani 16 Şubat 2013 tarihinde İstanbul Bakırköy’de içinde Yasin El Kadı, arkadaşı ve iş ortağı Usame Kutub ve Başbakan Erdoğan’ın korumalarından İbrahim Yıldız’ın da içinde bulunduğu resmi plakalı araç şaibeli bir trafik kazasına karıştı.  

Tamamen hurda haline gelen araçta bulunanlar kısa süre sonra Bağcılar Medipol Hastanesi’ne kaldırıldılar. Kaza anında Mustafa Latif Topbaş tarafından yakın arkadaşı Erdoğan’a iletildi. Erdoğan bunun üzerine oğlu Bilal Erdoğan’dan hastaneye gitmesini istedi ve Bilal hastaneye gitti. Yasin El Kadı ve Usame Kutub’un yaraları ciddi değildi, ancak İbrahim Yıldız ağır yaralanmıştı. ..Ve kaza ile ilgili orijinal rapor anında değiştirildi ve araçta sadece İbrahim Yıldız’ın olduğu notu düşüldü.”

Penguene güvenmesek  ve de hele  söz konusu kazanın çoktan yabancı gizli servislerin  raporlarına yansıdığını öğrenmesek bu derin trafik kazasını es geçecektik.

Erdoğan’ın yakın çevresini ve kimin elinin kimlerin cebinde olduğunu göstermesi açısından ilginç bir kilometre taşı niteliğinde bu derin trafik kazası.

Şimdi şu soruların sorulması gerekiyor:

  1. Hakan Fidan ile Yasin El Kadı ne görüştü?
  2. Trafik kazası nasıl gerçekleşti?
  3. Orijinal rapor kimin talimatıyla kimler tarafından değiştirildi?

Bu sorulara verilecek cevaplar bugün tartışılan birçok konuya da ışık tutacak…

Yorumlayın

Your email address will not be published.