Hakan Fidan, Mossad’ın suikast listesinde mi?

oru, abesle iştigal etmek değil. Özellikle de, İsrail’de Netanyahu’ya çok yakın Makor Rishon’da MİT Başkanı Hakan Fidan’la ilgili çıkan yazıdan sonra…

Bakın ne deniliyor Fidan ile Irak’ta ABD operasyonuyla öldürülen İranlı general Kasım Süleymani’nin karşılaştırıldığı o yazıda?

SÜLEYMANİ VE FİDAN ARASINDAKİ BÖLGESEL POLİTİKA GÖRÜŞÜNDEKİ BENZERLİK SADECE SURİYE VE IRAK İLE SINIRLI DEĞİL. SÜLEYMANİ, İRAN’IN BÖLGESEL HEGEMONYA ARZUSU İÇİN BİR KAMPANYA YÜRÜTÜRKEN; FİDAN, TÜRKİYE’Yİ TARİHSEL BİR İMPARATORLUK OLARAK RESTORE ETMEYİ AMAÇLAYAN NEO-OSMANLI İDEOLOJİSİNİN AYRILMAZ BİR PARÇASI. FİDAN VE SÜLEYMANİ ARASINDAKİ EN BÜYÜK FARK, ‘BABA’ FİGÜRÜYLE İLİŞKİLERİ. SÜLEYMANİ, MEZARI ÜZERİNDE GÖZYAŞI DÖKEN HAMANEY İLE ÇOK YAKINDI. FİDAN VE ERDOĞAN İLİŞKİSİ İSE ÇOK DAHA KARMAŞIK VE ŞÜPHELİ.

ŞİMDİ KASIM SÜLEYMANİ, YERİN ÜÇ ARŞIN ALTINDA YATTIĞINA GÖRE, ONUN İKİZİ OLAN TÜRK İSTİHBARAT SERVİSİ (MİT) BAŞKANI HAKAN FİDAN’IN KOMPLOLARINA ODAKLANMA ZAMANI GELDİ.

Alıntıdaki son paragraf kelimenin tam anlamıyla dehşet verici. Satırlardan Hakan Fidan’a Kasım Süleymani örneğinden hareketle aba altından sopa gösteriliyor resmen.

Şimdi filmi üç ay öncesine saralım.

Mossad Başkanı Yossi Cohen, yine Netanyahu’ya çok yakın ultra-ortodoks (Cohen’in dünya görüşüne çok yakın) bir gazeteye verdiği mülakatta, kasım Süleymani ile ilgili çok ilginç açıklamalarda bulunuyor:

BİZİM ELİMİZDE PRESTİJLİ BİR SUİKAST LİSTEMİZ VAR. KASIM SÜLEYMANİ ŞU AN İÇİN BU LİSTEDE YOK, ANCAK HER AN GİREBİLİR. HER ADIMINI İZLİYORUZ. ONU BİR SUİKASTLE ÖLDÜRMEK İMKANSIZ DEĞİL.

Mossad Başkanı Yossi Cohen

Bu sözlerin ardından üç ay sonra Kasım Süleymani, Irak’ta öldürülüyor.

Şimdi bu sorunun sorulması da elzem oluyor:

O listede Hakan Fidan da var mı?

Bu arada, Hakan Fidan ile ilgili yazının çıkmasından birkaç gün önce FETÖ’nün bazı unsurları, Hakan Fidan ile Kasım Süleymani’nin 2014 yılında Tahran’da gizli bir görüşme yaptığı iddiasında bulundu.

Bu çevreler, Hakan Fidan ile Kasım Süleymani’nin bazı adamlarının Ankara ve İstanbul’da sık sık bir araya geldiği yolunda da paylaşımda bulundular.

Hakan Fidan ile ilgili o yazıya, Mossad, FETÖ çerçevesinden bakmakta yarar var.

Yorumlayın

Your email address will not be published.