HAARP’ın merkezi kapatıldı

Pentagon’un ünlü projesi HAARP’ın (Hani şu yapay depremlere ve iklim değişikliklerine neden olduğu söylenen) Alaska’daki merkezi kapatıldı. Evet Yüksek Frekanslı Etkin Güneşsel Araştırma Programı’nın (HAARP – High Frequency Active Auroral Research Program) Alaska’daki merkezi, parasızlık nedeniyle kapılarını kapattı.

ABD savunma Bakanlığı Pentagon’un kontrolünde yürütülen çalışmaların durdurulduğu HAARP Program Yöneticisi Dr. James keeney tarafından açıklandı.

Keeney,  Alaska’daki sitede şu an kimse bulunmadığını, yüksek frekanslı radyo dalgası yayan 180 antenin çalışmalarının durdurulduğunu bildirdi.

HAARP, yıllardır dünyanın çeşitli bölgelerinde yapay depremlere ve iklim değişikliklerine neden olduğu ve bunun ABD tarafından birçok ülke için tehdit unsuru olarak kullanıldığı gerekçesiyle eleştiriliyor ve protestolara neden oluyordu.

HAARP’ın Alaska’daki merkezinin önümüzdeki aylarda DARPA’nın (ABD Savunma Bakanlığı İleri Araştırma Projeleri Ajansı) bazı projeleri için tahsis edilmesi bekleniyor.

Yorumlayın

Your email address will not be published.