Ha McKinsey’e iş vermek, ha ülkeyi İlluminati’ye teslim etmek

3 dakikalık okuma

Hazine ve Maliye Bakanı Damat Berat Albayrak’ın ABD’nin ünlü yönetim danışmanlığı şirketlerinden McKinsey ile “danışmanlık” anlaşması imzalaması ile başlayan tartışmalar yoğun olarak sürüyor. JÖNTÜRK, bu tartışmalara, McKinsey’in İlluminati (ya da Dünyayı Yönetenler) ile ilişkilerini açığa çıkararak katkıda bulunuyor.

Aslında “Bu bir ne söylediysek o” yazısı. JÖNTÜRK, yıllardır Recep Tayyip Erdoğan ve saz arkadaşlarının İlluminati ile olan ilişkilerini ifşa eden yazılara imza attı. İlluminati’nin en büyük kuruluşlarından Council of Foreign Relations (CFR) ile Recep Tayyip Erdoğan arasındaki sıkı fıkı ilişkileri gündeme getirdik (Bunlardan birisi için TIKLAYIN).

İşte Damat Berat’ın anlaştığı McKinsey, bu CFR örgütünün en önemli üyelerinden biri. (Hem kurumsal hem de kişisel bazda.)

Bitmedi…

McKinsey, İlluminati’nin International Crisis  Group (ICG), Bohemian Grove (Bu konudaki yazımız için TIKLAYIN) ve Bilderberg gibi şaibeli kuruluşlarının da en önemli aktörlerinden.

Yani, McKinsey’e iş vermek, İlluminati’ye teslim olmak anlamına geliyor.

Ayrıca, McKinsey’in danışmanlık geçmişi de fiyaskolarla dolu.

Örnek mi?

1)ABD’nin en büyük yolsuzluk skandallarından birine imza atan enerji şirketi Enron’un danışmanıydı.

2)Swissair, McKinsey’in yönetim tavsiyelerine uydu ve iflas etti.

3)ABD’nin ünlü telekomünikasyon şirketi AT&T’yi mobil sektörde gelecek yok diyerek, bu alanda yatırımdan vazgeçirdi.

4)General Electric gibi bir dev, McKinsey’in danışmanlığı sonucunda 1 milyar dolar kaybetti.

5) İngiliz demiryolu şirketi Railtrack, “yatırıma fazla para harcamayın” tavsiyesine uydu. Bunun ardından, tren kazalarında büyük bir artış yaşandı.

Özetle, McKinsey’e iş verilmesi öyle Damat Berat’ın dediği gibi “icracı olmayacaklar” sözüyle geçiştirilecek gibi değil.

Bu işin arkasındaki ilişkiler yumağı çok çok karışık….

 

Yorumlayın

Your email address will not be published.