Gülen için tutulan o isim, İlluminati’nin avukatı çıktı

Robert Amsterdam, Fethullah Gülen ve saz arkadaşlarının yurt dışında kurduğu okulların kapatılması için tutulan avukatlık şirketinin sahibi. Amsterdam, Washington’da bir basın toplantısı düzenledi ve “Beni AKP iktidarı tuttu” dedi (Aslında tutan Erdoğan ve avukatın ücreti örtülü ödenekten ödenecek). Peki kim bu Robert Amsterdam? İşte İlluminati’nin Avukatı olarak bilinen ve karanlık ilişkileriyle tanınan Robert Amsterdam:

Robert Amsterdam, 1956 New York doğumlu, ancak küçük yaşlarda ailesiyle Kana’daya gitti ve bu ülke vatandaşı oldu. Üniversite’de Marksizm ve sonra da hukuk okudu. Sonra İngiltere ile Kanada arasında mekik dokudu. Londra’da kendi soyadını taşıyan avukatlık şirketini kurdu. Karanlık ilişkilerle ilgili davalar almaya başladı.

Amsterdam’ın 2000’li yılların başından itibaren İlluminati ile birlikte çalışmaya başladığı söylenir. İngiltere’de İlluminati’nin en önemli üslerinden Chatham House’a (İngiltere’nin CFR’ı. Astor ailesi tarafından finanse edilir. Türkiye’de Sabancı grubu ile yakın ilişkisi vardır. Akbank, Chatham’ın bazı projelerini finanse eder) üye oldu. Rothschild ailesi ve NGO adı altındaki bazı karanlık oluşumlarla ilişkilerini geliştirdi.

chathamhouse

Uluslararası kamuoyu adını Rusya’nın en zengin adamlarından biri olarak tanınan Mikhail Khodorkovsky’nin davasıyla duydu. Sahibi olduğu Yukos şirketini dolandırmaktan yargılanan Khodorkovsky’nin avukatlığını yaptı, ancak Rusya’dan sınır dışı edildi. Khodorkovsky, 8 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Dolandırıcılık suçlamasıyla başlayan dava daha sonra politik bir içeriğe büründü ve Khodorkovsky’nin darbe hazırlığında olduğu bunun için de batılı bazı çevrelerle Amsterdam aracılığıyla bağlantı kurduğu iddaları gündeme geldi (Henry Kissenger ve Rothschild’ın da adları geçti).

khodorkovsky
Khodorkovsky

Amsterdam daha sonra yüzünü Tayland’da gösterdi. Tayland’ın devrik başbakanı Thaksin Shinwatra’nın avukatı oldu. Thaksin Shinwatra, darbeden hemen sonra Londra’ya gitti. Shinwatra’nın olağanüstü serveti ve karanlık ilişkileri (ki bunlardan biri James Baker’dır), uzun süre manşetlerden inmedi.

shinawatra
Thaksin Shinwatra

Evet, Erdoğan’ın avukatı Robert Amsterdam, böyle biri. Piyasada, İlluminati’nin Avukatı olarak tanınıyor, New York barosuna kayıtlı olmamasına rağmen, kendisini öyle gösteriyor ve ABD ve İngiliz gizli servisleri ile ilişkileri de ayyuka çıkmış durumda.

Erdoğan da, doğru düzgün bir davaya bakmamış, sürekli çetrefilli işler içinde olan Robert Amsterdam’ı avukat olarak tutuyor.

Biz, kime avukatlık yaptıysa hepsinin ya hapsi boyladığını ya da kaçtığını hatırlatalım da…

erdoganilluminati

Yorumlayın

Your email address will not be published.