Flaş! Zekeriya Öz ABD’de

Kaçak savcı Zekeriye Öz, ABD’de ortaya çıktı. JÖNTÜRK’ün edindiği bilgilere göre Öz, Aralık 2015’te Almanya’dan ABD’ye geldi. Öz’ün son zamanlarda New York-Washington DC arasında mekik dokuduğu öğrenildi.

Bir dönem Tayyip Erdoğan’ın her türlü desteğine mazhar olan fakat daha sonra Erdoğan-Gülen kavgası (ki özellikle 17–25 Aralık soruşturması) nedeniyle “istenmeyen adam” ilan edilen Zekeriya Öz, Ağustos 2015’te önce Gürcistan’a oradan da Almanya’ya kaçmıştı.

Türkiye’nin iadesi için girişimlerine Almanya, geçtiğimiz günlerde “Ülke sınırları içinde olup olmadığı tespit edilemedi” yanıtını vermişti.

..Ve JÖNTÜRK’e bilgi veren bir kaynak, kaçak savcının ABD’de olduğunu iddia etti. Söz konusu kaynak, Öz’ün Aralık 2015’te ABD’ye giriş yaptığını ve özellikle Washington DC’de “kritik” görüşmelerde bulunduğunu söyledi.

Ha Zekeriya Öz’ün beraberinde taşıdığı 17–25 Aralık soruşturmasına ilişkin günyüzüne çıkmamış bilgi ve belgeleri Reza Zarrab davasına ilişkin olarak New York Savcısı Preet Bharara’nın ofisiyle paylaşıp paylaşmadığı ise gizemini koruyor.

Bizden aktarması…

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir