Flaş! İşte MİT’ten temizlenen FETÖ’cü personel sayısı

2 dakikalık okuma

JÖNTÜRK klavyeleri özel haber bombardımanını sürdürüyor. Sırada şimdi birçok medya organı için hâlâ sisler içinde bir yeri olan MİT’teki FETÖ’cüler konusu var.

Edindiğimiz bilgilere göre, MİT’in FETÖ’cülerden temizlenmesine yönelik ilk adım, 17 Aralık 2013 (Yolsuzluk Operasyonu) sonrasında atıldı.

17-25 Aralık sonrasında 18i personel hakkında işlem yapıldı

Bu tarihten FETÖ’nün hain darbe girişiminde bulunduğu 15 Temmuz 2016 tarihine kadar 181 personel hakkında işlem yapıldı.

Bunlardan 81’i pasif göreve atanmış, TSK/Emniyet kökenli geçici 84 personelin geçici görevlendirilmeleri sona erdirilmiş. Pasif göreve atananlardan 41’i hakkında ise soruşturma başlatılmış.

Gelelim 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra haklarında işlem yapılanlara.

15 Temmuz sonrasında 373 personel hakkında işlem yapıldı

Bu tarihten itibaren toplam 377 personel hakkında işlem yapılmış. Bunlardan 110’u pasif göreve atanmış, TSK/Emniyet kökenli 188 personelin geçici görevlendirilmeleri sona erdirilmiş, bunların 84’ü hakkında doğrudan soruşturma başlatılmış. Pasif göreve atananlardan 103’ü de soruşturma kapsamına alınmış.

Özetle 17 Aralık 2013’ten bu yana toplam 558 personel hakkında işlem yapılmış, bunlardan 509’unun MİT ile ilişkileri kesilmiş. Kalan 49 personelden 22’si halen pasif görevde bulunurken, 15’i hakkında soruşturma sürüyor. 5 personel ise suçsuz bulunup görevlerine iade edilmiş. Kalan 7 personelin ise naklen atamaları bekleniyormuş.

Rakamlar bunlar…

Peki teşkilat personelinin yüzde 7’sine tekabül eden bu rakamlar gerçeği ne kadar yansıtıyor?

MİT, kripto FETÖ’cüleri ya da köstebekleri tamamen bünyesinden attı mı?

Yorumlayın

Your email address will not be published.

Önceki Yazı

Hayranlarından Ashley Graham’a: Sen iyisi mi saksafon çal…

Sonraki Yazı

Kim Kardashian, “ay unutmuşum” dedi ve…