FLAŞ! Darbe söylentilerinin nedeni TSK’daki tasfiye operasyonu mu?

Erdoğan ve saz arkadaşları bir süredir darbe söylentilerini canlı tutmak için büyük bir uğraş veriyor (Bu koroya son olarak Cübbeli Ahmet bile katıldı).

JÖNTÜRK’ün edindiği bilgilere göre, Erdoğan, TSK’da başta Atatürkçü subaylar olmak üzere muhalif olarak gördüğü tüm isimleri Yüksek Askeri Şura’da tasfiyeye hazırlanıyor.

İşte bu nedenle de, Erdoğan ve saz arkadaşları tarafından darbe söylentileri sürekli gündemde tutulup tasfiyelere zemin hazırlanıyor.

Bu hazırlık TSK’nın çeşitli kademelerinde de yakından takip ediliyor. Tasfiye için adı geçen kadrolarda huzursuzluğun had safhada olduğu öğrenildi.

Bu arada yine TSK içindeki bazı isimlerin, Yüksek Askeri Şura’nın vereceği kararlardan nemalanmak adına, “Saray Hükümeti”nden bazı isimlere (Örneğin Şura üyesi Hazine ve Maliye Bakanı Damat Berat Albayrak gibi) yaklaşmak için çaba harcadıkları da gelen haberler arasında.

Kısacası, bu darbe söylentileri önümüzdeki aylardaki büyük toz bulutunun habercisi.

Bizden söylemesi.

1 Comment

  1. 3 Ay sonra yaş toplantılarında metin temel ve zekai aksakallı “emekli” edildi. Sonraki günlerde balyoz mağduru Tuğgeneral ahmet hacıoğlu da “emekli” edildi son olarak 3 gün önce general ve amiral atamaları ile 127 personelin görev yeri değişti. bunların hiç biri medyada büyük çaplı olarak yer bulamadı ama dedikleriniz harfi harfine çıktı.

Yorumlayın

Your email address will not be published.